Advert
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Abdulvahap Kaygusuz
Abdulvahap Kaygusuz
Giriş Tarihi : 25-02-2021 13:00

Kitap Bağışından Kaçan Okul Müdürü

Bu yazım biraz kendime özel olacak.

Konu, 1966 yılında başlayıp 1971 yılında mezun olduğum ilkokula bağışladığım yaklaşık bin 600 kitapla ilgili.

Doğanşehir ilçesinde Kütüphane Müdürlüğü görevimde kütüphaneye 8 sayfalık bir kitap hediye eden okuyucuma Kaymakam imzalı teşekkür yazısı veren emekli kütüphaneciyim.

Çalışma hayatım boyunca özellikle Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanan çeşitli kitaplardan oluşan bir kendime ait bir kütüphane oluşturdum. Tabi tamamını okumuş olduğum bu kitapların dolapta kilitli kalmasına gönlüm razı olmadı. İstedim ki bu kitaplardan diğer okuyucular da yararlansın.  

Zaman zaman görüştüğüm ilkokul arkadaşlarımla konuyu görüştüm. Kitaplarımı mezun olduğumuz ilkokula bağışlamak istediğim fikrimi anlattım. Onlar da memnunlukla karşıladılar.

 Kararımız netleşince Kitap bağışı için okul müdüründen randevu aldık. Randevu saatinde 5 arkadaşımızla birlikte koliler içerisine koyduğumuz kitapları alarak okulumuzu ziyaret ettik.

8-10 koli içinde yer alan kitapları okul müdürünün haberi olduğu halde okulda olmamasından dolayı müdür yardımcısına teslim ettik.

Okulun ilk öğrencilerini karşılayan müdür yardımcısı yapılan yardımdan dolayı teşekkür etti. Bu kadar kitabı nereye koyacağız diye de üstü kapalı sitem etti. Sonunda mecburen kitapları teslim aldı.

1-2 bardak çay daha içtik. Müdür yok. Çıktık okul bahçesini gezdik. Okuduğumuz sınıfları ziyaret ettik. Kayıt ve diploma defterlerine baktık. Hala müdür Yok. Velhasıl çıkıp geldik.

Açıkçası beklerdik ki sayın okul müdürü bir telefon açarak teşekkür etsin.

Kitaplar ile ilgili olmazsa bile okulun İlk öğrencileri yıllar sonra okullarını ziyaret etmiş. Birlikte bir çay içsin.

Velhasıl Sayın Müdür bizimle görüşmeye bile tenezzül etmedi.

Kısa bir süre sonra Okul Müdürünün daha büyük bir okula müdür olarak tayini çıkmış.

O okulda bir program var. Milli eğitim müdürlüğü tarafından program yapılacak. Programa gittik. Program haberini yaptık.

Beyefendi okul müdürünün adını yazmamışız diye bize sitem etmiş. Sadece ben değil hiçbir gazeteci arkadaşımız yazmamış.

Siz gazeteciler tarafından okulunuza bağışlanan bin 600 kitabın teslim töreninde gazetecilerin önünden kaçarsanız kusura bakmayın. Gazeteciler sizi nereden tanısın da yazsın.

Belki yeri zamanı değil ama aklıma geldi. Yazayım dedim.

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
28.04.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar