Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:06
Advert

Advert

“HELP TURKEY “ HA ! ! !

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 06-08-2021 16:44

Öncelikle YAZIKLAR OLSUN . .

Ne olursa olsun insan ancak devletine ve milletine bu kadar düşman olur.

Birden herkes yardımsever oldu.

Herkes duyarlı olmaya başladı.

Yardım istemekten çekinmeyen bir güruh ortaya çıktı .

Nerden çıktınız be siz , neden bitmiyorsunuz ?

Yazıp yazmama konusunda kararsız kalmıştım ama yeter patlama noktasına geldim.

 Şunu açıkça  belirtmeliyim ki DEVLET MEMLEKETİN HER YERİNDE VE GÖREVİNİN BAŞINDA.

Ortak bir kaygımız var artık bir olabilir miyiz? Yok olamayacaksak bir kenara çekiliverin. Üzerimize düşeni yapalım.

“#HELP TURKEY”  dezenformasyon değil de nedir?

Önce sahte ve bot hesaplar açıldı, bu etiket ile bir anda paylaşımlar yapılmaya başlandı. O paylaşımlar, FETÖ'cü hesaplar başta olmak üzere çok kullanıcılı hesaplar tarafından yaygınlaştırıldı.

Milyonlarca etkileşim içeren o sözde yardım kampanyasının dünya gündeminin üst sıralarında yer alması sağlandı. En çok paylaşım yapan hesaplar paylaşımlarını kısa süre sonra sildi.

Binlerce hesabın İngilizce hazırlanmış bir Tweet’i etiket altında herhangi bir değişiklik ya da retweet yapmadan kopya bir şekilde paylaşması aslında bilinçsizce yapılan paylaşımların ne kadar  sakıncalı olduğunu ortaya koyuyor.

Anlamadan bilmeden yapılan bu arsızca paylaşımlar toplumu hatta milleti korku ve paniğe sürüklüyor.

Ha gelelim paylaşımın o manidar olan zamanlamasına ; etikete yönelik etkileşimlerin Türkiye saatiyle 00:16 gibi oldukça geç bir saatte zirveye ulaştı. İşte burada tam bir anormallik var.

Özetle, “#HelpTurkey ”kampanyası manipülasyon dolu. Gerçek kişiler ve ünlülerin sayıyı yükseltmesine ek olarak, yapay olarak da binlerce sahte sosyal medya hesabı tarafından manipüle edildi.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Yaşam Mücadelesi  GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı