DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Abdulvahap Kaygusuz
Abdulvahap Kaygusuz
Giriş Tarihi : 01-03-2021 12:32

HAFTA SONU OTOBÜSLERİ

Bu yazımın konusu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarında mecburen dışarı çıkmak zorunda kalan ve özel aracı olmayan vatandaşların talebiyle ilgili.

Elimizde fotoğraf makinasını gören durakta bekleyen vatandaşlardan her hafta sonu aynı talepleri almaya başlayınca konuyu gündemime almak durumunda kaldım.

Son 3 aydır uygulanan hafta sonu yasaklarında en fazla sıkıntıyı çeken, öğrenciler ve özel aracı olmayan çalışanlar.

Çalışanlar içinde ilk sırayı sağlık çalışanları alıyor. 24 saat nöbet tutup işten çıkan ya da nöbete gidenler var.

Hafta sonu hafta sonu açık olan lokanta, pastane, fırın, başta esenlik marketleri olmak üzere çalışan işyerleri var.

En önemlisi de hafta sonu dershaneler açık. Yüzlerce öğrenci dershanelere giderek pandemi nedeniyle geri kaldıkları eğitimlerini tamamlayacak olan kurslara katılıyor.

Kısaca bütün bunların içerisinde yüzlerce çalışan var.

Herkes işine bakıyor. Ancak en büyük sıkıntılarını ise ulaşımda yaşıyorlar. 

Belediye otobüsleri var. Ancak Saatleri belli değil. Hangi saatte hangi güzergâha gidecekleri belli değil. Belli ise de vatandaş bunu bilemiyor.

Otobüs duraklarında 2 saate yakın bekleyenler ya yaya gitmek zorunda kalıyor. Ya da taksi tutarak işyerlerine ya da evlerine gidiyorlar.

Dershanelerden den çıkıp durakta bekleyen öğrenciler yaya yürümek zorunda kalıyor.

Bir bakıyorsunuz, hemen hemen aynı güzergâhta çalışan 4 otobüs arka arkaya merkez durağa yanaşıyor. İlk otobüs tıka basa doluyor. Ardından 3 otobüs aynı güzergâha boş olarak gidiyor.

Vatandaşlar Sayın MOTAŞ yetkililerine “Lütfen gelin, Duraklarda bir inceleme yapın. İhtiyaca göre Otobüs saatlerini düzenleyin. Aynı saatte 4 otobüs çıkacağına 30 dakikada 1 otobüs çıkarın. Yine tasarruf edersiniz. Hem de vatandaş mağdur olmaz. Yine siz de 2 saatte 4 otobüs çıkarmış olursunuz. Hem vatandaş mağdur olmaz. Hem hizmet aksamaz” şeklinde sesleniyor.

Vatandaşın talepleri bu yönde Sayın yetkililer.

Vatandaşın talepleri değerlendirilmeli. Uygulamanın yeninden düzenlenmesi vatandaşın memnuniyetini artıracaktır. Mağduriyetler giderilecektir diye düşünüyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
28.04.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar