DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Abdulvahap Kaygusuz
Abdulvahap Kaygusuz
Giriş Tarihi : 01-04-2021 12:01

Güler Yüz Hastaları Memnun Ediyor

Son zamanlarda meydana gelen Covid-19 nedeniyle hastanelerde yatan hastaların en büyük motivasyonu sağlık çalışanları oldu.

Kendi rutin görevlerini yapmalarının yanında hastalarla birebir ilgilenen sağlık çalışanları bu anlamda önemli görevler üsleniyor ve hastalara destek oluyorlar.

Hasta ve hasta yakınları ise gösterilen ilgiden memnun. En büyük sıkıntıları ise hasta ziyaretlerinin yasak olması. Bu da hem hasta, hem de hasta yakınının sağlığı açısından önem arz ediyor. Hele de bu Covid salgınının olduğu dönemde bu kısıtlamanın ne kadar elzem olduğunu söylemeye gerek yoktur.

Bu durumdan bazı hastalar şikâyetçi. Ziyaretçi yok canımız sıkılıyor diyenler var. Hastalar belki haklı olabilirler ama günün şartları bunu gerektiriyor. Yapacak bir şey yok.

Konuya sağlık çalışanları açısından bakıldığında ise durum daha farklı.

Allah yardımcıları olsun demekten başka elden bir şey gelmiyor.

Hele de yoğun bakım çalışanlarının durumu daha da vahim. Nöbet süresince tamamen steril elbiseler içinde, Tulumlar, maskeler içinde hastalara hizmet vermeye çalışıyorlar.

Covid 19’a yakalananların sayısını bilmiyoruz ama edindiğimiz bilgilere göre hastane başhekimleri dahil olmak üzere sağlık çalışanlarından Covid 19’a yakalananların sayısı yok denecek kadar az.

Telefonla görüşme imkânı bulduğumuz hastalardan aldığım bir anekdotu hastanın ismi bende mahfuz kalmak şartıyla paylaşmak istiyorum.

İfade aynen şu şekilde; “ Akciğerimde bir rahatsızlık olduğu için hastaneye geldim. Yaklaşık 2 haftadır  hastanede yatıyorum. Bu süre içinde bir ameliyat da geçirdim. Covid 19 nedeniyle hastaneye ziyaretçi alınmıyor. Moralimiz düşüyor. Sağ olsun servis doktorlarımız, çalışanlarımız olsun, bize ailemizden uzak olduğumuzu unutturmaya çalışıyorlar. Bizimle ailemizden birisi gibi ilgileniyorlar. Halimizi hatırımızı soruyorlar. İlaçlarımızı alıp almadığımızı kontrol ediyor. Başta Hastane yönetimi olmak üzere servis doktorları ve tüm çalışanlardan Allah razı olsun.”

Sağlık çalışanlarının ortak görüşü ise; “Biz servisimizde ekibimizle birlikte çalışıyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. Buradaki amacımız hem hastanedeki görevimizi yerine getirmek, hem de hastalarımıza daha güzel bir hizmet vermektir. Başka bir amacımız yoktur” şeklinde dile getiriliyor.

Tabii ki yazının sonunda bizim da tüm sağlık çalışanlarımızı canı gönülden kutluyor, sağlıklı günler diliyoruz. Ellerine, Emeklerine, Yüreklerine sağlık.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
28.04.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar