Advert
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Caner Aygören
Caner Aygören
Giriş Tarihi : 09-04-2021 17:36

GELİŞMEKTE OLAN SPOR CURLİNG

Değerli spor severler sizlere bu hafta ülkemizde gelişmekte olan ve bir o kadar' da zevkle icra edilen Curling adı verilen bir spor branşından bahsedeceğim.

İskoçya kökenli bu zevkli spor branşı buz üzerinde farklı metotlarla gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda bir strateji oyunu olduğu için buz satrançıda denilmektedir.

Bir çok oynanma metodu vardır.

Bunun yanında her yaş kesiminede hitap etmektedir.

Curling branşı ülkemizde yeni olmasına rağmen başarılı sporcular ve takımlar dünya çapında birçok şampiyonalarda ülkemizin adından söz ettirecek başarılara imza atmışlardır.

Curling branşına Curling federasyon başkanı Prof. Dr sayın Kenan ŞEBİN beyefendi' den sınırsız destek ve imkan sunulmaktadır.

Curling Federasyonu başkanı ŞEBİN "Curlingin gelişmesi ve  yayılması için elimizden gelen tüm imkanları ve desteği sporcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize ve kulüplerimize fazlasıyla verdiğimizi ve  vereceğimizi tüm kalbi duygularımla ifade ediyorum." kelimelerini kullandı.

Şebin, “Amacımız ülkemize büyük başarılar kazandırmak ve kazandırmaya devam etmektir. Gençlerimizi Curling branşıyla tanıştırmak ve Curlingi insanlar için yaşam felsefesi haline getirmektir." Dedi.

 Değerli spor severler 29 Mart - 02 Nisan tarihleri arasında Trabzon ilinde yapılan 1. Kademe yardımcı antrenör kursuna Malatya ilimizden Caner Aygören olarak bende katıldım.

Herşeyden önce çok samimi ve sıcak bir ortam vardı bütün kursiyerler sanki uzun yıllarca arkadaşlık yapmış gibi samimi bir ortam oluşturuyorlardı. Ve herkes birbirine elinden gelenin fazlasıyla yardımcı olmaya  çalışıyordu.

Curling sporunun ortamının Gayet mütevazı ve hoşgörülü olduğu kanısına vardım.

Bütün spor severlere Curling branşını tavsiye ederim.

 Ayrıca bütün ilgi ve emeklerinden dolayı ve Trabzonda bizleri yalnız bırakmadığı için Curling federasyonu başkanı Prof. Dr sayın Kenan ŞEBİN' e Trabzonda her türlü yardımı ve desteği katılımcı kursiyerlerden esirgemeyen Trabzon il temsilcisi sayın İzzet GÜRDAL' a ve kursiyerlere bilgi ve birikimini sabırla anlatan kurs eğitmeni sayın Erkan SAĞDIŞ' a Curling Merkez hakem kurulu başkanı sayın Murat DAŞDAN' a emeklerinden ötürü teşekkürlerimi ederim.

 Spor yapın sağlıkla kalın

 

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
28.04.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar