Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
01 TEMMUZ Cuma 17:48
Advert

Advert

ETKİNLİKLERİN ROLÜ

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 21-05-2022 17:32

Bir ilin tanınmasında, bir ülkenin tanınmasında en önemli etken il veya ülke için yapılan etkinliklerdir. 

Bu yüzden etkinliklere de tıpkı sosyal belediyecilik anlayışına sahip çıktığımız gibi sahip çıkmalıyız.

Gerek içeriği bakımından gerekse de tanıtımı bakımından kusursuz olan etkinliler her daim müşteriyi kendine çeker.  Gerek il içi gerekse de il dışı gerekse de ülke dışında yaşayan insanlara bu şekilde hitap edilirse merak duyguları onları yapılan etkinliğe gitmeye zorlar bu da ile maddi ve manevi kazanım getirir. Hem etkinlik hem de il bir şekilde övülür ve insanlar sıradaki etkinliği iple çeker aynı duygu ve düşünceleri birebir yakalayabilmek adına, sadece anlatılanla yetinmemek adına. Etkinlik süresince konaklamadan alışverişe kadar her şey sıcak para akışını sağladığı için ilin ekonomisi de canlanır. Bir yandan da sosyal faaliyetlerle toplumun sosyalleşme ihtiyacı giderilir, mutluluğu artar, faaliyet alanı genişler. Çünkü bakıldığında özellikle gençler başta olmak üzere toplumun geneli etkinliklerde aktif rol almak istiyor. Yapılan etkinlikler ayrıca kültür etkileşimini doğurur, geliştir.

 Zaten bakıldığında geçmişten günümüze kadar tanınan, tanınmayan, varlığını hala devam ettiren, ettiremeyen uygarlıklar, milletler hep bir şekilde kendilerini tanıtma çabası içerisine girmiştir.

Onu geçtim gündelik hayatta bile sürekli kendimizi tanıtma eğilimindeyiz, gerek tarzımızla gerek söylemlerimizle gerekse de düşüncelerimizle vs.

 Yerel baza geçecek olursak tıpkı diğer iller gibi Malatya’nın tanıtımına yönelik yapılan etkinlikler de bir hayli fazla. Fuarlar, festivaller vs. almış başını gidiyor.

Hatta bazısı dünya arenasında ilimizi ve ülkemizi bile temsil ediyor.

Bazen gereksiz olarak görülse de il için yapılan büyük- küçük tüm etkinlikler Malatya’ya ve ülkeye değer kazandırıyor kanaatindeyim. Bu yüzden de en başta da dediğim gibi etkinliklere de tıpkı sosyal belediyecilik anlayışı gibi sahip çıkmalıyız.

 

 

 

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı