Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
25 MAYIS Çarşamba 19:38
Advert

Advert

DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 08-01-2021 17:01

Kendilerini eşcinsel olarak tanımlayan bireylerin sözde gönüllü propagandasını yapan dijital platformlar  , İslam’ı ve Müslümanları aşağılayan yayınlar yapmaya devam ediyor.

 İnternet üzerinden yayın yapan ve hiçbir sansüre uğramayan platform dizi ve filmlerinde milyonlarca izleyicisine ulaşarak İslamofobinin körüklenmesinde önemli rol oynuyor.

Takip ettiğim homeland , elite , black mirror gibi dizilerde  rahatlıkla Müslümanlara saldırılıyor. İslamiyet’in kutsal değerlerine  hakaret ediyor.

Yayınlanan dizilerde  sık sık islam nefreti işleniyor.

 Kendilerini sapkın ve azgın bir topluluk olan eşcinsellere benzetenlerin hamiliğine soyunan bu  platform ,  yeryüzünde 2 milyara yakın inananı bulunan İslam’a her defasında saldırmaktan da geri durmuyorlar.

Sahne geçişleri başta olmak üzere alakalı alakasız birçok yerde İslamofobi’ yi körükleyen doneler kullanan platform  birçok dizi ve filmi ise aleni şekilde İslam düşmanlığı içeriyor.

Geçtiğimiz aylarda platformda bünyesinde gösterime giren Elite dizisi anti İslam sahneleriyle dikkat çekiyor.

 İspanya’daki bir lisede geçen dizide başörtülü bir karaktere önce örtüsü çıkarttırılıyor ve Müslüman kimliğiyle dalga geçiliyor.

Ahlaki   kurallardan yoksun  sahnelerin sıklıkla gösterildiği dizide Müslümanlar ikinci sınıf vatandaşlar olarak lanse ediliyor.

 Platformda yayınlanan Homeland dizisi de baştan sona İslamofobi içeren öğeler yer alıyor.

 Dizinin tanıtım afişinde tesettürlü kadınlar arasında kalan bir kadının yüzündeki memnuniyetsizlik belli oluyor.

ABD’nin işgal ettiği mazlum  ülkelerde akıttığı kanı görmeyen platform , toprakları emperyalistlerin eline geçmiş Müslümanları vahşi ve kan emici insanlar olarak nitelendiriyor.

Netflix dünyada yayınladığı birçok dizide aile yapısını yerle yeksan etti. Sapık düşünceleri normalleştirmeye çalışıyor.

 Bu platform İslam dinini ve Türkleri kötülemeye devam ediyor.

 

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart! Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı