Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 20:44
Advert

Advert

BİZ BU FİLMİ İZLEDİK

Nurettin Bay
Nurettin Bay
Giriş Tarihi : 05-04-2021 12:39

103 emekli Amirale rahat batmış olmalı. Oturmaktan sıkılmışlar  ‘bir bildiri kaleme alalım’ demişler.

Sanırım beyinleri de sulanmış olmalı ki, Türkiye’yi eski Türkiye sanmışlar.

Kendilerini devletin sahibi, sivil iktidarı da emir erleri bildikleri, ‘vur ensesine al elindekini’ mantığında yazdıkları o kadar belli ki…

Montrö Boğazlar Sözleşmesi niye tartışılıyor muş…?

Sosyal medyada gezen bazı görüntüler kendilerini rahatsız etmiş miş….

Vay be.

Adamlara bak.

Bu nasıl bir rahatlık?

Bu nasıl bir cüret?

Bu nasıl bir edepsizlik?

Bu nasıl bir had bilmezlik?

Vallahi sizin gibi o kadar çok had bilmez tanıdık ki, şimdiye kadar… 

Türkiye’nin tarihi had bilmezlerle ve onların hazin sonları ile dolu.

Sonuncusunu 15 Temmuz’da yaşadık.

15 Temmuz’da bu zihniyetin kökünü kazıdığımızı sanmıştık. Meğer yanılmışız. Kazı kazı bitmiyor. Atalarımız boşuna söylememişler, “su uyur düşman uyumaz.” Düşmanı uzaklarda aramaya gerek yok, maalesef içimizdekiler yetiyor…

Sormak lazım.

Bu bildiriyi kimin adına yayınladınız.

Eğer, ‘millet adına yayınladık’ diyorsanız. Milletin böyle bir şeyden haberi yok. Sizden dahi haberi yok. Sizi emekli olmuş, devletin verdiği yüksek maaş ve imkânlarla günün gün ediyor diye biliyor.

Yok eğer ‘kendi adımıza yayınladık’ diyorsanız. Siz kimsiniz? Ne haddinize? Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik seçimlerle işbaşına gelmiş iktidarlar eli ile yönetilir, emekli amiraller eliyle değil. Anayasa’dan dem vurmuşsunuz ya… O dem vurduğunuz Anayasa böyle diyor. ‘Türkiye’yi Amiraller yönetir’ diye bir madde yok. Bre gafiller…!

Yok yok.. Biz bu filmi biliyoruz, izledik. Sonu da herkesin malumudur.

1960’da yaşadık. 27 Mayıs’ta yaşadık. 12 Mart’ta yaşadık. 12 Eylül’de yaşadık. 28 Şubat’ta yaşadık. 15 Temmuz’da yaşadık.

En çok muhalefeti merak ediyorum. Bakalım ne diyecekler bu bildiriye.

Türk milleti 15 Temmuz’a kadar figüranı olduğu darbe ve darbe girişimleri filmlerinin artık figüranı değil. Roller değişti.  !5 Temmuz’da millet başrole geçti. Yeni rolünü kimseye bırakacak niyeti de yok. Bunu böyle bilesiniz. Artık Türkiye’nin geleceğini belirleyecek senaryoların metin yazarı da, yönetmeni de, başrol oyuncusu da bizatihi milletimizin kendisi ve kendi eliyle seçtikleri. Size bundan sonraki filmlerde figüranlık rolü bile yok. Kusura bakmayın.

Özetle… Oturun oturduğunuz yerde. Burada size ekmek yok….

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CHP’Yİ ANLAMAYA ÇALIŞMAK… CHP’DE ADAYLIK KİMİN HAKKI? TEZATLAR ÇAĞINDA BAYRAMA ULAŞMAK… ERDOĞAN KAYBEDER Mİ? ABD’NİN ADAYI ‘İMAMOĞLU’ Rusya 3-ABD 0. (İlk yarı sonucu) İmamoğlu Büyükelçi ile ne konuştu? MEDYA’NIN MEDYA İLE İMTİHANI Biz Müslümanların miladi yılbaşı kompleksi… AHLAKSIZLIK NEDEN PARA EDİYOR? TÜSİAD’IN ADI BUNDAN BÖYLE FASİAD OLSUN GÜN DAYANIŞMA GÜNÜ… İRFAN VAKTİ’NDE BULUŞMA…   DOLAR…BİZ BU OYUNU YAŞADIK, BİLİYORUZ… ZOR BİR KIŞI BEKLERKEN, KİM KİMİNLE HELALLEŞECEK? ESKİMALATYA’DAN GÜZEL HABERLER… BİZ BU ÇOCUKLARA NE ÖĞRETİYORUZ?  Malatya’yı Teneffüs Etmek… ESKİMALATYA’YI ESKİTMİŞLER UNUTULAN BAŞKENT MALATYA Dünya varmış? KUDÜS NEDEN ÖNEMLİ? Üzülme…! F-35 zaten bizim olmayacaktı… Ne laiklikmiş be…! Ya İstiklâl, Ya İstiklâl…!” (2) Ya İstiklâl, Ya İstiklâl…!” İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN İSMİ DEĞİŞMELİ BİR DEVRİN SONU, BİR DEVRİN BAŞI, 28 ŞUBAT… CHP’DEKİ DÜĞÜMÜ KİM ÇÖZECEK? Kırkgöz’den Tohma Şehit Gaffari Güneş Köprüsü’ne… (2) Kırkgöz’den Tohma Şehit Gaffari Güneş Köprüsü’ne… Hani bunlar öğrenciydi? Nüfus artışındaki sert düşüşün sebebi ne? DÜNYA ESKİ DÜNYA, AKTÖRLER DEĞİŞİYOR Kâğıttan kule Amerikan Demokrasisi… 31 Aralık, ne İsa’nın doğumudur, ne Mekke’nin fethi… Bunun Adı Şeb-i Arus Değil, Rezalet… Yaptırımlar ne anlama geliyor?