Advert
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Abdulvahap Kaygusuz
Abdulvahap Kaygusuz
Giriş Tarihi : 20-01-2021 17:40

Bir Gazeteciler Günü Daha Geçti

Gazeteciler günü geçti. Belki gündemi biraz geriden takip ediyorum gibi görülebilir ama aksine gelişmeleri genelde takip edip konuyu ondan sonra kaleme almayı tercih ediyorum.

Bu nedenle belki gündemin biraz gerisinde kalıyorum. Ama en azından peşin hükümlü olarak değil de bizatihi konuları yaşayarak gözlemliyorum.

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteciler gününü kutladık.  Bir gazeteciler günü daha geride kaldı.

Bilindiği gibi Korona virüs nedeniyle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 300-400 kişinin katıldığı toplantılar düzenlenmedi. Durum böyle olunca da gazeteciler günü biraz sönük geçti.

Belki birçok meslektaşımız bu günü hissetmediler bile. Öncelikle buradan günümüzü kutlayan gerçek dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ben şahsen emekli birisiyim. Bu nedenle mesleki olarak maddi bir beklenti içinde değilim.

Ancak mesleği canla başla yapan genç arkadaşlarımız var. Bazıları evli. Çoluk çocuğa karışmış. Ev kirası var, çocukların okulu olanlar var. Yaşam zor. Ekonomi kötü. Hele de asgarî ücret ile çalışan gazetecilerin durumu içler acısı.

Yine bu arkadaşlarımız içerisinde evlenecek çağda olan birçok genç arkadaşlarımız var. Allah yardımcıları olsun. Ev kurmak kolay değil. Hele de asgari ücretle çalışıyorsa, ailesinden de destek göremiyorsa durum gerçekten vahim.

Bütün bunlara rağmen canla başla çalışan, helalinden ekmeğini kazanmak için mesai mefhumu gözetmeden kentin 4 bir yanını adım adım dolaşan tüm arkadaşlarımın, emeklilerine, ellerine yüreklerine sağlık.

Bu vesile ile çalışan çalışmayan tüm arkadaşlarımın gazeteciler gününü tekrardan kutluyorum.

Diğer yandan Sayın Valimiz Aydın Baruş’un düzenleyeceği bir online programı vardı. Maalesef Sayın valimizin önemli bir toplantıya katılacak olması bu programın iptal edilmesine neden oldu. Toplantı düzenlenmiş olsaydı Malatya’da ilklerden biri olacaktı. Maalesef bu gerçekleşemedi.

Yine de buradan Sayın Valime arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
28.04.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar