Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
20 MAYIS Cuma 00:10
Advert

Advert

Bayrak Ve Vatan Sevgisi

Alper Korkut
Alper Korkut
Giriş Tarihi : 25-03-2021 16:18

Evet, millet olarak bağımsızlığımıza çok düşkünüz. Bu uğurda nice savaşlar vermişiz ve vermekteyiz.

 Bağımsızlıkla birebir ilişkili olan bayrak ve vatan sevgisi de bu uğurda hiç bitmedi bitmeyecekte.

Düşman var oldukça bunlarda var olacaktır.

Vatan ve bayrağa bir obje olarak bakmamak lazım kalp gözüyle bunlara bakmak lazım.

O zaman vatan ve bayrak sevgisinin ne anlama geldiği daha iyi anlaşılacaktır.

 Vatan ve bayrak olmadan bir milletin ayakta kalması mümkün değildir.

 Bakın her ülkenin bir bayrağı vardır. Bir vatanı vardır

Her ülke kendi bayrağına vatanına sahip çıkar, korur, kollar,  yüceltmeye çalışır. Herhangi bir saldırı söz konusu olursa önceliği vatan ve bayrak olur.

Eğer biz özgürce düşman işgali altında olmadan rahat nefes alıp verebiliyorsak bu topraklarımızda, vatanımızda bu atalarımızın bayrak ve vatan aşkından, sevdasından dolayıdır. Onların bize sunduğu en büyük nimettir.

En başta onlara sonra bize yani kendimize karşı vatan ve bayrak bütünlüğüne sahip çıkmamız lazım.  Bu bizim en büyük sorumluluğumuz ve görevimizdir.  Çünkü vatanımız da bayrağımız da hep atalarımızın kanıyla sulandı bu değerlere sahip çıkmalıyız.  Bu değerler etrafında kendimizi geliştirip kollamalıyız. Çünkü vatan ve bayrak demek bizim ulus olarak var olduğumuzu gösteren en önemli unsurlar demek.

Vatan ve bayrak sevgisini kaybetmiş bir ulus yok olmaya mahkûmdur. Bakın bu vatan ve bayrak sevgisini, en iyi Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’mızda ele almıştır. Atalarımız, şairlerimiz, yazarlarımız ve daha niceleri çeşitli tarihi sözlerle bunun önemini ortaya koymuştur. 

Bizlerde bu vatan ve bayrak sevgisi bilincini gelecek nesle aktarmak mecburiyetindeyiz. Çünkü vatan kaybedilirse telafisi olmaz.

YORUMLAR