DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Hanife Yiğit
Hanife Yiğit
Giriş Tarihi : 12-04-2021 15:30

BAĞIŞ

Evet “BAĞIŞ”

Bu kelimeyi, küçümsememek lazım. Çünkü “bağış” adı altında çok iyi işler yapıldığı gibi çok pis işler de yapılmakta.

 Vicdanlar bağış yapacağız denilerek kandırılmakta

 Vicdan sömürüsü yapılmakta.

 Bu konuda dikkatli olmak her birey için oldukça önemli.

 Saf olmamak lazım.

 Devletin de bağış adı altında pis işlere elini süren kişilere hak ettiği cezayı vermesi lazım

 Cezaların caydırıcı nitelikte olması gerek. Aksi takdirde ceza ceza değil ödül olacaktır. Ve yine yine bağış adı altında çeşitli suçlar işlenecektir.

 Özellikle Bu konuyu ele almak istedim çünkü Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız.  Oruçlar tutulacak, dualar edilecek, yardımlar yapılacak.  Bağışlarda bulunulacak sevap kazanma adına.

Bu konuda hem bu sevdamızı hem de bağışımızı heba etmeyelim.

Enayi yerine geçmeyelim.

Hem bağışımızı adam akıllı yapalım hem de dolandırılmayalım bu kapsamda.

Hatta bağış yapacaksak eğer bildirmeden önce kendi gözlerimizle görerek bağışta bulunmakta fayda var bence. Çükü bazıları dilenmeye o kadar alışmış ki olsa bile hala yok der.

Bunu günlük hayatta da görürüz.

O yüzden birebir hissettirmeden bağış yapılacağını söylemeden gidip bazı bağış yapılacak kişileri kurumları yerinde görmek daha garanti. O olmuyorsa güvenebileceğimiz kişiler aracılığıyla bu işi yapın.

Biri çıkıp bana bağışta bulunun derse bodoslama atlamayalım sorup soruşturup gerçekliğe ulaşınca bağış yapalım.

 Bağış yaparken de aman bir elin verdiğini diğeri duymasın. Yoksa bağış gösterişten başka bir anlam ifade etmez ve taşımaz.

 Buna da dikkat etmek lazım. Ha en önemlisi de bağış yaptık bitti gitti olmalı devamında sürekli ben bağış yaptım, ben ona bağış yaptım, ben olmasaydım ortada kalmıştı veyahut ta kurum kuruluş batmıştı demek bağışın anlamının yitirilmesine neden olur böbürlenmekten de yapılan bağış çöp edilir.

Bu olumsuz davranışla bağış yapılan kişi veya kurum, kuruluş her neyse mahcup edilir gururu zedelenir dua yerine beddua da yiyebilirsiniz bu anlamda bağışın kadar kafana taş yağsın gibi.

 Neyse işin özü bolca bağışta bulunalım gönülleri sevindirip hoşnut kılalım. Unutmayalım ki biri var oldukça bizde varız. Herkes herkese madden ve manen muhtaç.  Bağışı sadece maddi, açıdan da düşünmemek gerek manevi açıdan da gülüşünüzü, sevginizi, selamınızı, saygınızı bağışlayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın hayırlı ramazanlar diliyorum.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
E-GAZETE
28.04.2021
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Malatya Haber bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar