Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:29
Advert

Advert

Anlı Şanlı Tarihimiz 18 Mart!

Öznur Günata
Öznur Günata
Giriş Tarihi : 20-03-2021 11:52

Evet, ülkemizin hemen hemen her yerinde 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitlerini Anma Günü’nün 106. yıl dönümü büyük bir coşku ile kutlandı.

Çeşitli etkinlikler yapıldı, programlar düzenlendi. 

Tabi ilimizde de aynı heyecan ve hazırlık söz konusuydu..

Çok ihtişamlı 18 Mart’ı geride bıraktık ama 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitlerini Anma Günü’nün 106. yıl dönümünün kutlamaları hala devam etmekte.

Bu şanlı tarihin kutlaması ne kadar sürerse sürsün hiçbir zaman yeterli gelmez.   

Çünkü 18 Mart demek bağımsızlık mücadelesi demek,

18 Mart yokluklar içerisinde imkânsızı başarmak demek,

Milli ruh demek,

Milli tarih demek,

Milli bilinç demek,

Gelecek, ata,  topyekûn seferberlik demek,

Gözyaşları, umut, kurtuluş, namus demek,

Bağımsızlık demek,

Şehit demek,

Gazi demek,

Vatan demek,

Bayrak demek….

Kısaca 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitlerini Anma Günü demek her şey demek aslında.

İtilaf Devletlerine karşı büyük bir mücadele ve azimle kazandığımız Çanakkale Zaferi bizim milli ruhumuzu yansıtır ve bize gelecek için ilham kaynağı olur.

Azim ve mücadele ruhu aşılar, hayat mücadelesinde düşman mücadelesinde pes etmeye değil direnmeye iter.

Çok fazla kan attı bu vatan toprakları için kaybedilen topraklar geri gelmez benlikler de onunla birlikte yok olup gider bu sebeple Çanakkale Zaferi adını altın harflerle yazdırdı tarihe. Bu yüzden çok önemli.

Bu vesileye Çanakkale Zaferi’nde her siperde ayrı bir destan yazan askerlerimizi buradan yâd etmek istiyorum. Düşmana karşı verilen mücadelede şehitlerimiz, gazilerimiz başta olmak üzere bu uğurda manen ve madden en ufak bir katkı sunan vatan evlatlarına, atalarımıza, büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum hepsini sevgi, saygı, rahmet ve dua ile anıyorum.  Hakkınız ödenmez diyorum.

Bizlerde  bu hak için elimize bu kutsal meşaleyi alıp vatanı daha ileriye taşımamız lazım 18 Mart’ta verilen destansı Çanakkale Zaferi hatırına hiç olmazsa bunu borçluyuz.  Canlarını kaybeden vatan uğruna feda eden canlar uğruna bunu yapmalıyız.  Yapmalıyız ki eskiye dönmeyelim yine nice canları feda etmeyelim.  Teknoloji de olsun diğer alanlarda olsun tutsak olmayalım bizi ezelden beri yok etmeye çalışan düşmanlara.  Bunu da ancak ve ancak 18 Mart Çanakkale Zaferi’ nin ruhunu unutmazsak başarabiliriz.

 

 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Yaşam Mücadelesi  GIDA ÜZERİNE  BAŞARIYA GİDEN YOL İKLİM MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ ALLAH RIZASI TATLI DİL ETKİNLİKLERİN ROLÜ AHLÂK ANLAYIŞIMIZ ŞİMDİ NE OLACAK? BİZİ BİZ YAPAN UNSURLAR MASKE KOMPLE HAYATIMIZDAN ÇIKACAK MI? DOLANDIRICILIK RÜZGÂR İSRAF? MERHUM LİDER “MUHSİN YAZICIOĞLU” ÜSTAD’A MİNNETLE .. KIŞ Nasıl Geçerdi? ALIŞMAK ZİYANA DAHİL Mİ ? Dinleyelim Birbirimizi . . .  Yazmak Lazım . . . Taklit Huy Haline Gelebilir ! Bu İş Oyun Değil ! Türkiye Beynini Kaybetti . . . Hayatın Neresindeyiz? Kar ! ! ! Mevsimler VAY Kİ GENÇTİM , VAH Kİ KANDIM ! ! Dünya Çocuk Hakları Günü Yeni  Gündem  Maddesi : Tefekkür KİME GÖRE NEYİN BASKISI? Malatya Film Festivali Başlıyor ! Başkalarının Hayatı Hobiler ŞİDDET İnsan Acılarla Büyüyor ! ! ! HAVALAR SOĞUDU PESTİL Psikolojik Destek Kitaplarımız Kul Hakkı Kış Hazırlıkları Felaketleri Yaşıyoruz “HELP TURKEY “ HA ! ! ! Bu Hafta Sanat Köşesi      Nerede O Eski Bayramlar KOCA YÜREKLİ İNSANLAR Hakikati Bulandıranlar ! Osmanlı Zerafet Abidesi  Yerli İslamofobi mi? Tabiatın Dengesini Bozduk RİYA Ya Bir Yol Bul Ya da Yoldan Çekil! 21.YÜZYILIN İLK NESLİ DİZİLER HAYAL ÜRÜNÜ ! Misafir mi padişah mı? Toprakla Kaynaşma Zamanı Geldi 11 Ayın Sultanı “Ramazan” Türk Polis Teşkilatında Koskoca 176 Yıl Kullanılmak El İşi Zam Hayatımızın Eskileri   ÖZ ELEŞTİRİ ŞEHRİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ? NERDESİN ŞEVKETLİM , SULTAN HAMİD  HAN ? Kabullenmek Devlet-i Aliyye-yi Osmâniyye 722 Yaşında ! Sosyal Çöplük ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN  YENİ IZDIRABI : UZAKTAN EĞİTİM DİJİTAL PLATFORM VE İSLAMAFOBİ Kaçarak Evlenme Korona Bıktırdı Kardeş Kıskançlığı