Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 06-08-2021 16:57   Güncelleme : 06-08-2021 19:07

Yazar Aslanhan, Malatyalı Gençlerle Buluştu

Battalgazi Belediyesi tarafından YKS tercihlerinde bulunacak öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla düzenlenen ‘Rehberlik ve Motivasyon’ semineri programına konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, Malatyalı öğrenci ve aileleriyle buluştu.

Yazar Aslanhan, Malatyalı Gençlerle Buluştu

‘Malatyalı Gençler Üniversiteli Oluyor’ mottosuyla yola çıkan Battalgazi Belediyesi, üniversite adaylarının tercih maratonunun başlaması ile tercihte bulunacak olan öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla ‘Rehberlik ve Motivasyon’ semineri düzenledi. Battalgazi Belediyesi hizmet binası önüne düzenlenen ve 2.5 saat süren programa, Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldı. Battalgazi Belediyesi’nin konuğu olarak Malatyalı üniversite adayları ve aileleriyle buluşan Yazar Aslanhan, eğlenceli esprileriyle, üniversite adaylarının tercih döneminde çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Seminere, hayattan ibretlik öykülerle başlayan Yazar Aslanhan, gençler için büyük önem taşıyan bu semineri düzenleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e özel olarak teşekkürlerini iletti.

Gençler ile ailelerin büyük beğenisini toplayan programa; Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kale Belediye Başkanı Murat Koca, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sinan Özhüsrev, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, AK Parti Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Ebru İnanç, AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Harun Erdem, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, çok sayıda üniversite adayı öğrenci ve aileleri katıldı.

BAŞKAN GÜDER: “HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ TERCİH DÖNEMİNDE DE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Gençliği geleceğe hazırlama noktasında Battalgazi Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için yoğun çaba gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren gençlerimiz için gençlik ve etüt merkezlerimizin sayısının arttırılması gerektiğini söyledik. Göreve gelir gelmez, Hanımınçiftliği’nde gençliğin ihtiyaç duyduğu bölgede merkezimizi inşa ederek hayata geçirdik. Günlük ortalama 2 bin gencin istifade ettiği bir mekanı hizmete sunduk. Geçtiğimiz günlerde merkezimizde gençlerimiz ile bir araya geldiğimiz zaman Türkiye 4 binincisinin bölgemizden çıktığını öğrendik ve bu bizi gururlandırdı. Orduzu ve TOKİ’de devam eden gençlik merkezimizi de tamamlayarak, en kısa sürede gençlerimizin istifadesine sunacağız. Amacımız gençlerimizi geleceğe hazırlamak. Her kurum  düşeni yaptıktan sonra Türkiye'mizi gelecek nesillere, emin ellere teslim etmiş olacağız. Gençlerimiz zorlu bir süreci geride bıraktılar. Üniversite sınavları özellikle ülkemizde gençlerin hayat akışında bir dönüm noktası. Bu dönüm noktasında gençlerimizi ileriye ne kadar sağlıklı bir şekilde yönlendirebilirsek, onların gelecekleri daha güzel olacak. Çocuklarımızın belki bir kısmı üniversiteyi kazanacak ve istediği bölümlere girecekler, bir kısmı da giremeyecek. Battalgazi Belediyesi olarak özellikle bu tercih döneminde rehber hocalarımızı ve gençliğin abisi Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ı, Malatya’daki üniversite adayları gençlerimizle buluşturmak istedik. Gençlerimiz ile hasbihal etmesini istedik. Kendileri de bizi kırmadı bu davetimizi seve seve kabul ettiler. İnşallah faydalı ve güzel bir seminer olacak. Her zaman olduğu gibi tercih döneminde de gençlerimizin yanındayız, en büyük destekçileriyiz. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Seminerin ardından Battalgazi İlçe Kaymakamı ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’a geçtiğimiz günlerde UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesine eklenen “Arslantepe Höyüğü” figürünün bulunduğu işlemeli tablo ve Kayısı hediye etti.>>HABER MERKEZİ