Spor
Giriş Tarihi : 17-08-2013 13:41   Güncelleme : 17-08-2013 13:41

Yaz Sporunda En Çok Ilgiyi Yüzme Görüyor

Malatya’da yaz spor okullari bünyesinde en fazla yüzme bransinin ilgi gördügü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü bünyesinde açilan yaz spor okullari çerçevesinde verilen Yüzme Kursu’na bin 800 gencin katildigi bildirildi.

Yaz Sporunda En Çok Ilgiyi Yüzme Görüyor
 

Osman Çagli Kapali Yüzme Havuzu’nda antrenörler nezaretinde yüzme ögrenen gençlerden 25’inin elit olarak seçildigi ve müsabakalara katilma hakkini elde ettikleri bildirildi. Yüzme Antrenörlerinden Ilhami Karatas yaptigi açiklamada, yüzme sporunun önemine temas ederek, her insanin yüzme bilmesi gerektigini bildirdi. Geçtigimiz Ramazan Bayrami’nda Türkiye genelinde 20 kadar kisinin sularda boguldugunu hatirlatan Karatas, “Futbolcu da, karateci de, kisacasi herkes kendisini kurtaracak sekilde yüzme bilmesi gerekiyor” dedi.
Yilin 12 ayi açilan kurslarda yüzme ögretildigini söyleyen Karatas, yaz döneminde ögrencilerin tatilde olmasi nedeniyle yaz spor okullari bünyesinde daha fazla ögrencinin kurslara katildigini bildirdi.
Bayanlar da dahil 12 egitmenin bulundugunu söyleyen Karatas, yüzme kursunun yani sira elit sporcular yetistirilip milli takima kazandirma hedefleri oldugunu belirterek, “Bu dönemde 25 elit sporcu tespit edildi, onlar müsabakalara hazirlaniyorlar” dedi.