Spor
Giriş Tarihi : 16-06-2015 18:19   Güncelleme : 16-06-2015 18:19

Yaz Spor Okullarina basvurular basladi

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü tarafindan 40 bransta açilan yaz spor okullarina kayitlar basladi

Yaz Spor Okullarina basvurular basladi

2015 yili yaz spor okullarina kayitlar Osman Çagli Kapali Yüzme Havuzu üzerinde bulunan Il Spor Merkezleri Kayit Bürosunda yapiliyor. Tüm branslara 05 – 18 yas grubu çocuk ve gençlerin kabul edildigi kayitlar sirasinda sadece yüzme bransinda 50 TL. aylik ücret aliniyor. Yüzme bransi disinda diger branslar da ücret alinmiyor.  Ayrica 12 bransta engelli çocuk ve gençler içinde ayri gruplar olusturuldu.

Yaz Spor Okullarinda açilacak branslar ise söyle; Aticilik, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler Atletizm, Bedensel Engelliler Badminton, Bedensel Engelliler Yüzme, Bedensel Engelliler Aticilik, Bedensel Engelliler Taekwondo, Bedensel Engelliler Güres, Bedensel Engelliler Badminton, Bedensel Engelliler Masa Tenisi, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Futbol, Görme Engelliler Yüzme, Güres, Halter, Hentbol, Herkes Için Spor, Hokey, Isitme Engeliler Aticilik, Isitme Engeliler Taekwondo, Isitme Engeliler Güres, Isitme Engeliler Badminton, Isitme Engeliler Masa Tenisi, Izcilik, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Modern Pentatlon, Muay Thai, Okçuluk, Özel Sporcular Masa Tenisi, Özel Sporcular Atletizm, Özel Sporcular Voleybol, Satranç, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Gelistirme.
Milli takimlara sporcu kazandirma çabasinda olduklarini da belirten  Gençlik ve spor Il Müdürü Sadi Findikli, "farkli çalismalara el attik. Bazi branslara elimizden gelen bütün destegi verdik. Gerekli fedakarliklarin hepsi yapildi. Bunu meyvelerini en yakin zamanda alacagiz. Dolayisiyla bölgede bir dinamizm olusacak ve bunun merkezi de Malatya'da olacak. Seker Fabrikasi alanindaki tam olimpik yüzme havuzu bitmek üzere. Ulusal düzeyde çok büyük müsabakalara da ev sahipligi yapacagiz. Bu kapsamda milli takimlara da sporcu kazandirmaya devam ediyoruz" diye konustu.