Türkiye
Giriş Tarihi : 29-08-2012 11:19   Güncelleme : 29-08-2012 11:19

Yatalak hastaya: Yarin gel basla

6 Agustos’ta Yenimahalle Belediyesi’nin düzenledigi iftar programinda yatalak bir gazi esinin ogluna is bulunmasi talebine "Tamam" diyen CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, trajikomik bir skandala imza atti...

Yatalak hastaya: Yarin gel basla

Gazi esini arayan CHP’liler, "Oglunuza is bulamadik ama esinize is ayarladik. Gelsin baslasin" dediler..

Yenimahalle Belediyesi'nin organizesiyle Nazim Hikmet  Kültür   Merkezi 'nde verilen  iftar yemeginde sehit ve gazi aileleriyle bir araya gelen CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, malul gazi olan Harun Özmen'in esi Hamide Özmen'e, özel güvenlik sertifikasi sahibi oglu Nedim Özmen'e is bulma sözü vermisti. Ancak Kiliçdaroglu'nun sözünü tutmadigi gibi, filmlere konu olabilecek bir skandala da imza attigi ortaya çikti.

OGLUNA DEGIL, FELÇLI GAZIYE IS BULMUSLAR!

Akit'e konusan Hamide Özmen, kendisini CHP Genel Merkezi'nden arayan yetkililerin “yatalak” esine is bulduklarini söylediklerini anlatti. Kendisiyle adeta alay edildigini dile getiren Özmen, “Beni CHP'den aradilar. ‘Harun Özmen'e, gazimize is verecegiz' diye. ‘Esim yatalak. Tek basina yemegini bile yiyemiyor. 2-3 kisi olmadan ihtiyacini göremiyor. Ona nasil is veriyorsunuz?' dedim. ‘Siz benimle dalga mi geçiyorsunuz?' dedim. ‘Biz ona is veriyoruz, ogluna is veremeyiz' dediler bu sefer. ‘O zaman gelin götürün gaziyi. Imza atsin, aydan aya maasini ödeyin. Yattigi yerden maas alsin' karsiligini verdim” dedi.

“DEMEK KI HEPSI GÖSTERISMIS”

Telefonda Kiliçdaroglu'nun tavri konusunda da sitemde bulundugunu ifade eden Özmen, “Telefondakilere ‘O zaman Kiliçdaroglu bana niye söz verdi? Söz vermeseydi. Demek ki halkin içinde gösteris olarak öyle davraniyorsunuz' diye tepki gösterdim” seklinde konustu.

“‘OGLUNA GÖRE IS YOK' DESELERDI AGIRIMA GITMEZDI”

Olayin saskinligini hala üzerinden atamadigini belirten Hamide Özmen, “Bu duruma asiri derecede sinirlendim. Öyle var ya elim ayagim titredi. Nasil oluyor yatalak adama is veriyorlar? Yürüyemeyen, yemegini zor yiyen, altina bez bagladigim adama Kiliçdaroglu is veriyor. Helal olsun onlarin büyüklügüne, insanligina! Baska ne diyeyim? Sinirden gülüyorum. Bana direkt ‘Ogluna göre is bulamadik' deselerdi bu kadar agirima gitmezdi. Ama altina bez bagladigim adama ‘Is veriyoruz' deyince de dalga geçmis gibi oldu” ifadelerini kullandi.

“GENEL BASKANIMIZ SÖZ VERDIYSE TUTAR!”

Iftarda görüstügü Kiliçdaroglu'ndan yardim istedigini anlatan Özmen, “Kiliçdaroglu'na ‘Gazi esiyim. Esim evde yatiyor, yardima muhtaç. 24 yasindaki oglum issiz. Ogluma ekmek istiyorum' dedim. O da ‘Hemen ilgilenelim. Not alalim. Ogluna is bulacagiz' dedi. Siz de yanimizdaydiniz (Akit muhabirini kastediyor). Kiliçdaroglu'ndan sonra yanimiza gelen bir genel baskan yardimcisi da bizimle bayagi ilgilendi. ‘Genel Baskanimiz söz verdiyse tutar. O konuda hiç süphen olmasin' dedi” bilgisini verdi. Bu arada Hamide Özmen, Oglu Nedim'in bir tanidiklari vasitasiyla 4 gündür özel bir sirkette güvenlik görevlisi olarak ise basladigini bildirdi.