Malatya
Giriş Tarihi : 19-03-2012 18:36   Güncelleme : 19-03-2012 18:36

“Yaslilarimiza nasil davranirsak çocuklarimiz da bizlere öyle davranacak”

Yaslilar Haftasi dolayisiyla Huzurevi’ni ziyaret eden Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, “Yaslilarimiza gösterdigimiz ilgi alakayi aslinda kendimize gösterdigimiz ilgi alaka olarak da degerlendirebiliriz” dedi

“Yaslilarimiza nasil davranirsak çocuklarimiz da bizlere öyle davranacak”

Yaslilar Haftasi dolayisiyla Huzurevi’ni ziyaret eden Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, “Yaslilarimiza gösterdigimiz ilgi alakayi aslinda kendimize gösterdigimiz ilgi alaka olarak da degerlendirebiliriz” dedi.

Belediye Baskani Ahmet Çakir, Yaslilar Haftasi dolayisiyla, Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürlügü bünyesindeki Huzurevi’ni ziyaret ederek, Huzurevi sakinleri ile sohbet etti. Yaslilarla tek tek ilgilenen Baskan Çakir, yaslilara karanfil takdim etti.

Huzurevi’nde kalan yaslilarin katildiklari kurslar 100sonucu ürettikleri el emegi göz nuru eserlerin yer aldigi serginin açilisini da yapan Baskan Çakir, “Yaslilarimiza gösterdigimiz ilgi alakayi aslinda kendimize gösterdigimiz ilgi alaka olarak da degerlendirebiliriz. Çünkü yaslilarimiza nasil davranirsak gelecekte bizim çocuklarimiz da bizlere öyle davranacaklar” diye konustu. Aile içerisinde de benzer durum oldugunu belirten Baskan Çakir, “Biz büyügümüze nasil davraniyorsak evlatlarimiz da bize öyle davranacak” dedi.

El sanatlari ürünlerinin yer aldigi sergiye olan begenisini dile getiren Baskan Çakir, sergiye katkilarindan dolayi emegi geçenlere tesekkür etti. Çakir, “Yaslilarimizin ellerine saglik. Çok güzel eserler üretmisler” dedi.

Bu tür etkinliklerin yaslilarin sagligi ve zaman geçirmeleri açisindan çok olumlu oldugunu da kaydeden Çakir, “Ben bu vesileyle bütün yaslilarimizin ellerinden öpüyorum. Saglikli huzurlu günler diliyorum de” seklinde konustu.

Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü Hidayet Bozkurt da Belediye Baskani Ahmet Çakir’a tesekkür ederek, “Her zaman oldugu gibi bizi sereflendirdiler. Allah razi olsun, hamimiz olarak görüyoruz. Bu anlamda kendilerine tekrar tesekkürlerimizi, saygilarimizi iletiyoruz. Her zaman hediyeyle geliyorlar. Bugün de yine sag olsunlar ikramla birlikte gelmis oldular. 5 adet sebil hediye etiler. Insallah bu yazin da misafirlerimiz, yaslilarimiz soguk su içmis olacaklar” dedi.

Ziyaret sirasinda, yaslilar tarafindan Baskan Çakir’in adinin yazildigi ahsap boyama eser Baskan Çakir’a hediye edildi.