Yaşam
Giriş Tarihi : 25-02-2021 14:30   Güncelleme : 25-02-2021 14:30

Yaşlı Adam Yardım Bekliyor

Battalgazi İlçesine bağlı Hatunsuyu Karaoğlan Mahallesinde harabe bir ev içinde yaşayan 60 yaşındaki Turan Güllüoğlu yardım bekliyor.

Yaşlı Adam Yardım Bekliyor

Hayırseverlerin gıda ve yiyecek yardımları ile geçimini sağlayan Güllüoğlu, 2 odalı harabe bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Yalnız başına kaldığı evde yaşam mücadelesi veren yaşlı adam, görenlerin yüreğini burkuyor. Anne ve babasının vefatının ardından tek başına kalan Turan Güllüoğlu’nun hiçbir sosyal güvencesi yok. Yaşlı adama kendince yardımcı olmaya çalışan komşuları ise Güllüoğlu’nun bakıma ihtiyacı olduğunu söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Yaşlı adamın kalacak sıcak bir yere ihtiyaç duyduğunu aktaran komşuları,” Yıllardır Turan amca bu barakada kalıyor. Daha önce bir ev yapılmak istendi ona ama olmadı. Küçükken Memejit hastalığı geçirdi. Bu nedenle çalışabilecek veya kendine bakacak durumu yok. Gıda ve giysi yardımları yapılıyor ama asıl gerekli olan şey sıcak bir yuva. Turan amcamıza Devletimizin sahip çıkmasını istyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

>>> Ebubekir Atilla