Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-03-2021 19:17   Güncelleme : 08-03-2021 19:17

Yasağın Kalkmasıyla Pazarlar Açıldı

Pandemi nedeniyle yaklaşık 4 aydır kapalı olan, Büyükşehir Belediyesi Araç Pazarı ile Pazar pazarı uzun bir aradan sonra ilk kez açıldı.

Yasağın Kalkmasıyla Pazarlar Açıldı

Pazar günü sabahın ilk saatlerinde Pazar Pazarında tezgahlar kuruldu, Araç Pazarı ise hareketlenmeye başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir süredir kapalı olan Araç Pazarı ve hafta sonu kısıtlamalarından nasibini alan Pazar Pazarı yeniden hizmete açıldı. Pazarların yeniden hizmete açılması ile ilgili konuşan Pazar Esnafları, yaklaşık 4 aydır kapalı durumda olduklarını hatırlatarak pandeminin getirdiği kurallar dikkate alınarak hareket ettiklerini söyledi.

Konuyla İlgili olarak Malatya Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ümit Emre, “Yaklaşık 3 aydır kapalı olan Pazar Pazarımız yeni alıan tedbirler nedeniyle bu hafta ilk defa açıldı. Öncelikle esnafımıza hayırlı işler diliyorum. Diğer pazarlarımızda olduğu gibi Pazar Pazarımızda da Pendemi nedeniyle esnafımız önlemlerini alarak vatandaşa hizmet sunuyorlar. Maske Mesafe ve hijyen kulalarına dikkat edilerek hizmet sunulmaya başlaması esnafımız adına memnuniyetle karşılandı” ifadelerini kullandı.

ARAÇ PAZARI DA AÇILDI

Diğer yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi uhdesinde açılan Araç pazarı da 4 aydır aradan sonra ilk defa bu hafta açılış yaptı. Konuyla ilgili bilgi veren   Yeşiltepe Galericiler Sitesi Kooperatif Başkanı Yalçın Yalçın , Açılan pazarda alınan önlemlerin başında maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet sunulduğunu belirterek,  “Galen ziyaretçilerimizin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ateşleri ölçülerek içeri alınıyorlar. Maske ve hijyen kurallarına dikkat ediliyor. Maskesi olmayan vatandaşlara da maske dağılıyoruz. Pazarın açılmasını vatandaşlarımızın talebinin yerine getirilmesi açısından olumlu bir gelişme oldu” şeklinde konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay  (Özel Haber)