Malatya
Giriş Tarihi : 26-03-2012 18:37   Güncelleme : 26-03-2012 18:37

YADER'den huzurevine ziyaret

Malatya Yetistirme Yurtlarindan Ayrilanlar Yardimlasma Dernegi (YADER) yönetim kurulu üyeleri ve aileleri, Yaslilar Haftasi nedeniyle huzurevinde kalan yaslilari ziyaret etti

YADER'den huzurevine ziyaret

Malatya Yetistirme Yurtlarindan Ayrilanlar Yardimlasma Dernegi (YADER) yönetim kurulu üyeleri ve aileleri, Yaslilar Haftasi nedeniyle huzurevinde kalan yaslilari ziyaret etti.

Ziyarette MIAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar folklor gösterisi sunarken, Sevgi Evleri Ritim Grubu da bir gösteri sundu. Yaslilar ile sohbet eden dernek yöneticileri, yaslilara çikolata ikraminda bulundu.

YADER Baskani Fikret Yigit, "Yaklasik bir ay önce kurulan dernegimizin amaci, Türkiye'nin en büyük ailesi olan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlügü'nün bir parçasi olarak faaliyetlerde bulunmaktir. Dernegimizin bir amaci da, bu kurumlarda hizmet alan kardeslerimizin yurt hayatindan sonraki süreçte yardimci olmaktir. Onlara yol göstermek maksadi ile kurulan dernegimizin üyeleri olarak, yaslilarimizi ziyaret etmek ve onlarla beraber olmak maksadi ile burada olmak istedik. Dernek üyelerimiz ve ailelerimizle birlikte buradayiz. Yine bu büyük ailenin bir diger parçasi MIAD Sevgi Evleri'nde kalan kardeslerimizin düzenledigi güzel bir etkinlikle huzurevindeki büyüklerimizin yaninda olduk" dedi.