Malatya
Giriş Tarihi : 07-11-2012 09:56   Güncelleme : 07-11-2012 09:56

Viyadükteki tamir “sehir efsanesine” dönüstü

Beylerderesi Viyadügü’ndeki köprü sistemlerinde kullanilan genlesme ve daralma dönemlerinde aradaki boslugu doldurmasi için kullanilan “derz” demirinin kirilmasinin, köprünün genel yapisi ile ilgili olmadigi bildirildi.

Viyadükteki tamir “sehir efsanesine” dönüstü

Beylerderesi Viyadügü üzerinde yapilan çalisma, sehir merkezinde “Viyadük çöktü” efsanesine döndü. IHA muhabirinin ulastigi Karayollari yöneticileri, viyadügün genel yapisinda bir sikinti ve problem olmadigini belirtti. Viyadükteki baglanti noktalarinda genlesme ve daralma dönemlerinde arada kalan boylugun doldurulmasi amaciyla teknik olarak kullanilan derz demirlerinden birisinde kirilma meydana geldigini anlatan yetkililer “Ekipler, kirilan demiri tamir ediyorlardi. Yogun trafik nedeniyle yapilamadi. 1 gün içerisinde yapilacak. Bu sistem tüm köprülerde kullanilan bir sistemdir. Köprünün genel aksaminda her hangi bir problem yoktur. Ayni sistem daha önce Kömürhan Köprüsü’nde de vardi, ancak oradaki sistem degistirildi” seklinde bilgi verdiler.
Karayollari yöneticileri, Beylerderesi Viyadügü’nün açildigi dönemin kis sezonuna denk geldigini hatirlatarak, “O dönem kullanilan asfalti degistirecegiz. Ancak kis sezonu nedeniyle asfalt degisimini önümüzdeki sezon yapacagiz. Açildigi dönem standart asfalt kullanilmadigi için, köprü üzerindeki asfaltta sismeler meydana geldi. Bu sisen asfalt kisimlari temizlendi. Viyadükte her sey normal” seklindeki ifadeler aktardi.