Malatya
Giriş Tarihi : 26-02-2013 15:50   Güncelleme : 26-02-2013 15:50

Vergi Dairesi personeli huzurevini ziyaret etti

Malatya Vergi Dairesi personeli 24'üncü Vergi Haftasi etkinlikleri çerçevesinde, huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Vergi Dairesi personeli huzurevini ziyaret etti

Huzurevinde kalan yaslilarla bir araya gelen Vergi Dairesi çalisanlari, yaslilara çesitli hediyeler verdi. Ziyaret kapsaminda yaslilara, birde eglence programi düzenlendi. Etkinlikte doyasiya eglenen huzurevi sakinleri, kendilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldi.
Malatya Vergi Dairesi Grup Müdürü Mahmut Polat, ziyaretle ilgili yaptigi açiklamada, “Her yil Subat ayinin son haftasi Vergi Haftasi olarak kutlanmaktadir. Bu yil da Vergi Haftasi etkinlikleri çerçevesinde huzurevindeki yaslilarimizi ziyaret ettik” dedi.
Yaslilari önemsediklerini ve onlarin tecrübelerinden faydalandiklarini kaydeden Polat, “Yaslilarimiz bizim geçmisimiz. Bu nedenle yaslilarimizdan örnek almamiz gerekiyor” ifadelerini kullandi.
Vergi Haftasi’nda vergi bilincini olusturmaya yönelik çalismalar yaptiklarina da dikkat çeken Polat, devletin kamu harcamalarinin en önemli finansman kaynaginin vergi oldugunu vurguladi.
Polat, vergilerin düzenli ve zamaninda toplanmasi gerektigini de belirterek, hafta dolayisiyla çesitli etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.
Aile ve Sosyal Politikalar Malatya Il Müdürü Hidayet Bozkurt da, huzurevini ziyaretlerinden dolayi Malatya Vergi Dairesi müdürleri ve çalisanlarina tesekkür etti.