Malatya
Giriş Tarihi : 19-04-2021 01:49   Güncelleme : 19-04-2021 01:49

Velilerin Talebi Okulların İnsafına Kaldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kısmi Kapanma ile okul öncesi, 8 ve 12'nci sınıflar hariç okullarda yüz yüze eğitime ara verildi. Yeniden uzaktan eğitime geçildi. Özel okullara kaydolan öğrencilerden okul yüzü görememesine rağmen ücretleri talep ediliyor.

Velilerin Talebi  Okulların İnsafına Kaldı

 

Pandemi sürecinde salgının artmaması için okullarda uzaktan eğitim kararı alınmıştı. 2020/2021 Eğitim ve öğretim yılında çocuklarını Özel Okullara kayıt yaptıran Veliler geçtiğimiz yıl yaşadıkları sorunların aynısı ile karşılaştı. Uzaktan eğitim sürecine alınan ve yüz yüze eğitim görülmediği günler için ücret iadesi yapılacağı sözünü veren Kolejler için planlar tutmadı. Uzakta eğitim süresi sezon içerisinde fazla olunca Özel Okullar iade sözünü unuttu. Ödeme için sürekli arandıklarını ve uzaktan eğitim sürecindeki ayların dahi ücretinin istendiğini söyleyen Veliler, ödeme planı ve hesaplamaların tekrar yapılmasını istiyor.

Sezon başında anlaşma yapıldığında yemek, servis, ek ders ve spor tesislerindeki aktivitelerin dahi parasının kendilerinden alındığını belirten Veliler, haksızlığa uğradıklarını ve ücretlerinin iade edilmesini istiyor. Okul yönetimlerine bu taleplerini ilettiklerinde sürekli eli boş döndüklerini kaydeden Veliler, “ Öğrencilerimiz adam akıllı eğitim görmüyor. Uzakta eğitim sürecinde EBA eğitimleri daha kaliteli. İsmine güvenerek kaydettiğimiz öğrencilerimiz mağdur. Geçtiğimiz yıl bu sorunların bir kısmını yaşadık ve kayıt yenileme yapmayacaktık. Bizlere yalvardılar. Bu sorun yaşanmayacak dediler. Uzaktan eğitimin olduğu zaman sizden para almayacağız dediler. İnandık yine kaydettik. Şimdi de ne uzaktan eğitimin olduğu günlerin para iadesi var, ne de hizmet vermedikleri halde çıkardıkları ek tarifenin iadesi var. Yetkililerden yardım bekliyoruz.” Sözleriyle dertlerini yakındı.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER