Siyaset
Giriş Tarihi : 11-09-2012 10:28   Güncelleme : 11-09-2012 10:28

"Vatandasimiz bize derdini sansürsüz anlatacak"

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, ilçe ve köy ziyaretleri kapsaminda Kale ilçesine bagli; Dedeköy, Gülenköy, Karaagaç, Akusagi köylerini ziyaret ederek köylülerin sorunlarini dinledi.


Beraberindeki partililerle birlikte ziyaretlerde bulunan Milletvekili Sahin, "11 yildir her geçen gün AK Parti'ye olan destek artiyorsa, bu AK Parti'ye olan güvenin göstergesidir. AK Parti milyonlarca insanin gönlünde yer edinmeye devam ediyor. Gittigimiz köylerde köylünün hayir dualarini aliyoruz. Daha huzurlu, daha yasanilir bir köy hayati için çalismalarimiz devam ediyor. Geçmis dönemde hükümetimiz tarafindan uygulanmakta olan KÖYDES Projemiz köylümüze gelecek için umut olmustur. Ustalik döneminde insallah Türkiye sehirleriyle, ilçeleriyle, köy ve mezralariyla huzur ve müreffeh bir hayat sürecektir" ifadelerini kullandi.
"Bizler insanlarimizin memnuniyeti için elimizden gelen gayreti göstermek durumundayiz" diyen Sahin, söyle konustu: 
"Biz oyu aldik. Hadi eyvallah deyip de tekrar 5 sene sonra gelen bir anlayista degiliz. Bugün köylerde izimiz yoksa o gün gelip de sizinle bir daha konusma sansimiz olur mu? Olmaz. Köylerimizin eksikleri varsa birebir söylemeniz, sorunlari gelip yerinde görmemiz en büyük arzumuz. Vatandaslarimizin muhtara söyleyip de yapamadigi, üstesinden gelemedigi konularda vatandasimizi dinlemek zorundayiz. Bizim mülki amirlerimiz, yerel yöneticilerimizin de yapacaklari en iyi hizmet alana inerek vatandasla bir araya gelince ortaya çikan eksiklikleri görmeleridir. Mülki amirin, yerel yöneticinin kendi makaminda oturup insanlari bekleyerek, gelsinler de bir dertleri varsa bize anlatsinlar anlayisini tarihe gömdük. Atanmis da seçilmis de mutlaka alana inecek. Vatandasimizla beraber olacak. Vatandaslarimizin bu konudaki serzenislerini bize en iyi bir sekilde onlar anlatacaklar. Vatandasimiz bize derdini sansürsüz anlatacaktir. Alana geldigimiz zaman vatandasimizin rahat bir sekilde derdini anlatacagi kisi siyasilerdir. Bu konuda yapacagimiz seyleri sizin adiniza yapacagiz. Sizin buradaki eksiklikleriniz bizim eksikliklerimizdir. Bugüne kadar yapamadiklarimiz varsa bizden kaynaklanan bir sikinti var demektir. Insanlarimizin yapilan güzel hizmetleri takdir etmeleri ayri bir güzellik, eksiklikleri bizim görmemiz bizim için bir güzelliktir. Biz eksikliklerimizi görmezsek siz söylemezseniz, terzinin yirtigini göremedigi gibi bizlerin de gözünden kaçan seyler olabilir. Sicagi sicagina elimizden geldigince Il Genel Meclis üyelerimizle, ilçe baskanlarimizla, muhtarlarimizla, il teskilatimizla beraber her zaman gelecegiz. Bugüne kadar Malatya’da oldugumuz süre içerisinde gidip kendi büromuzda oturup da vatandasimizi beklemedik. Biz vatandasin ayagina gidiyoruz, gitmek zorundayiz. Vatandasin siyasilerde görmek istedigi tablo bu. Bizim AK Parti olarak farkimiz bu. Sirça kösklerimizde oturup da insanlarimiza karsi ahkam kesmek gibi bir anlayisimiz yok. Biz her zaman için sizlerin hizmetkari olmak zorundayiz. Hükümdar olmak gibi bir düsüncemiz hiçbir zaman olmadi."
Milletvekili Sahin ve beraberindekiler, Kale esnafini da ziyaret ederek sikintilarini dinledi.