Malatya
Giriş Tarihi : 14-11-2012 09:37   Güncelleme : 14-11-2012 09:37

"Vatandasi magdur ederek hizmet olmaz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, parti yöneticileriyle birlikte Milli Egemenlik Caddesi üstü 100. Yil Kavsagi'nda basin açiklamasi yapti.

 Malatya Belediyesi’nin Ismetpasa Caddesi’nde aylardir alt yapi çalismasi yaptigini söyleyen Kiraz, sehrin birçok bölgesinde alt yapi, kaldirim ve yol düzenleme çalismasi oldugunu, birçok noktaya girilmesinin vatandasi magdur ettigini savundu. 
Kis mevsiminin kapiya dayandigini, kar, yagmur ve çamurda insanlarin yürüyemedigini, ögrencilerin okula gitmekte zorluk çektigini belirten Kiraz, "Sürücü bir sokaga giriyor kapali, dönüyor baska sokaga giriyor orasi da kapali, labirent gibi dolaniyor" dedi. Malatya Belediyesi’nin dayatmalarla is yaptigini ileri süren Kiraz, "Hasanbey Caddesi ve altindaki Ipekçi Sokak, kaç kez çift yön oldu, kaç kez tek yön oldu. Yapilan caddeler yine kazildi. Böyle yönetim ve hizmet olmaz. Halki magdur ederek hizmet olmaz" seklinde konustu.
Malatya'nin büyüksehir olmasi konusuna da temas eden Enver Kiraz, "Biz büyüksehire karsi degiliz. Ancak büyüksehir olunurken, birçok beldenin kapatilmasina karsiyiz" ifadelerini kullandi.
Malatya'nin çoktan büyüksehiri hak ettigini kaydeden Kiraz, "Bu kafayla Malatya degil büyüksehir, büyük bir köy olur" iddiasinda bulunup, hizmet yapilirken vatandasi biktirmadan yapilmasi gerektigini dile getirdi.