Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 16:59
Advert

Advert

Vatandaş Gözüyle, Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Cumhur İttifakının adayı Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan olacağı kesin gibi görülürken, Millet İttifakında 6’lı masa bir türlü aday belirleyemedi. Av. Mustafa Alp, vatandaşın tanımadığı yeni bir yüzün adaylığa çıkarılmasının uygun olabileceğini söyledi.

Türkiye
Giriş Tarihi : 16-06-2022 11:37
Vatandaş Gözüyle, Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Vatandaşın gözüyle aday kim olmalı sorumuza ilk yanıt ise Av. Mustafa Alp’ten geldi. Av. Alp, ”Günlerdir basın yayın organlarında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adı Cumhur Başkanı adayı olarak sıkça duyulmaya başladı.

Chp seçmeni Anamuhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığını her zaman destekledi çünkü,  yıllardır yenilse de bıkıp usanmadan, mücadelesini her geçen gün artan bir dozda sürdürdü. Kılıçdaroğlu, bir linç’e maruz kaldı. Patnos’da yolu kesildi. Bir çok kere tehditlere uğradı. Hakkında onlarca tazminat ve ceza davası açıldı. Yaklaşık iki yıldır olumlu siyaset yaptığını düşündüğüm Kılıçdaroğlu,6’lı masayı da bir araya getirdi.

Şehir şehir, köy köy dolaşıp, çiftçi, esnaf, işçi, öğretmen, emekli, öğrenci, sanatkar ve sıkıntı yaşayan tüm kesimin, vatandaşın sorunlarını dinleyip, çözüm önerileri getirmeye çalışan Kılıçdaroğlu, seçimin yaklaşmasından dolayı da tüm teşkilatı göreve çağırıp, halka gönderiyor.

Birkaç gün önce İyi Partili bir Milletvekili’nin  ’’Kılıçdaroğlu alevi, ona sünniler oy vermez’’ sözleriyle bir gündem oluştu. Hemen ardından özür diledi.  Meral Akşener’de hem Milletvekili adına, hem kendisi ve Partisi adına Kılıçdaroğlu ve alevi vatandaşlardan özür diledi. Ama ok yaydan çıkmış, ittifakın ikinci büyük Partisinin Milletvekili bu gereksiz sözleri sarf etmişti artık. Bu söz ittifakın diğer 4 partisi tarafından da kınandı ama ittifak içerisinde nasıl bir etki yapar bilemeyiz. Zencilerle köpekleri aynı kefeye koyan bir zamanların Amerika’sını iki seçimde de dünya gördü. Sonuç da, Kamuoyu, CHP ve 6’lı masa bu konuyu değerlendirecek ,uygun adayı çıkaracaktır.

Ben oy kullanan bir vatandaş olarak diyorum ki!

Acaba Partiler ve 6’lı ittifak, Partisi olmayan, ayrımcılık yapmayacak bir kısım tanınan insanları da Aday olarak düşünüp, kamuoyu gözünde, araştırıyorlar mı veya araştırırlar mı…Örneğin; İlker Başbuğ, Hüsamettin Cindoruk, Yekta Güngör Özden, Emekli Onursal Yargıtay Başkanı, Eski Cumhur Başkanı Ahmet Nejdet Sezer, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyon Başkanı ve başka isimler de kamuoyu araştırması sonucunda değerlendirmeye alınamaz mı ? Sonucu zaten halkın oyu belirleyecektir.” dedi.

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR