Malatya
Giriş Tarihi : 07-07-2016 18:48   Güncelleme : 07-07-2016 18:48

Vali ve Esinden Yasli ve Çocuklara Yakin Ilgi

Vali Mustafa Toprak ve esi Selime Toprak Huzurevi, Erkek Yetistirme Yurdu ve MIAD Sevgi Evlerini esi Av. Selime Toprak ile birlikte ziyaret ederek yasli ve çocuklarla bayramlasti. Vali ve esinin samimi yaklasimi çocuklari ve yaslilari oldukça mutlu etti

Vali ve Esinden    Yasli ve Çocuklara Yakin Ilgi

Vali Toprak ve esi, Erkek Yetistirme Yurdunda Vali Yardimcilari Miktat Alan ve Bülent Güven, Malatya Il Emniyet Müdür Vekili Tarik Gezgiç, Yesilyurt Kaymakami Nesim Babahanoglu, Battalgazi Kaymakami Vedat Yilmaz, Aile Sosyal Politikalar Il Müdürü Oktay Tas ve müdürlük yetkilileri tarafindan karsilandi.

Çiçeklerle karsilanan Vali Toprak ve esine çocuklar ve gençler sevgi gösterisinde bulundu. Çocuklarla ve gençlerle uzunca bir süre sohbet eden Vali Toprak ve esi ögrenim durumlari ve ilerideki hedefleri hakkinda da bilgiler aldi. Ziyaret sonrasi bayram harçligi veren Vali Toprak ve esine çocuklar ve gençler tesekkür etti. Vali Toprak, çocuklar ve gençlerin aile ortami içerisinde yetistirilmelerinin önemine deginerek, böylelikle çocuklarin ve gençlerin devletin himayesinde daha saglikli ve özgüvenli olarak yetistiklerini ve kendilerini hayata daha iyi hazirladiklarini belirtti. 

ÇOCUKLAR AYRILMAK ISTEMEDI

Buradan beraberindekilerle MIAD Sevgi Evlerine geçen Vali Toprak ve esi, ilk olarak 0-18 ay yas gurubundaki küçük çocuklarin ve bebeklerin kaldigi evlerden birisini ziyaret etti. Çocuklara hediyeler vererek onlari kucaklarina alip seven Vali Toprak ve esi onlara anne ve baba sevgisi ile yakinlik gösterdi. Çocuklarda bu yakin ilgi ve sevgi karsisinda onlardan ayrilmak istemediler.

 

TOPRAK SORU YAGMURUNA TUTULDU

Toplanti Salonunda Anaokulu, 13-18 yas gurubundaki çocuklarla bir araya gelen Vali Toprak ve esi onlarla da sohbet ettikten sonra küçük kiz ve erkek çocuklarinin yanlarina gitti.  Bazi erkek çocuklari da Vali Toprak’i her küçük çocuk gibi soru yagmuruna tuttu. Vali Toprak’ da büyük bir ilgi ve sabirla sorularina cevap verdi. Ziyaretin sonunda buradaki çocuklara da bayram harçligi dagitan Vali Toprak ve esi ile yanindakiler hep birlikte Huzurevine geçti.

 

TEK TEK FOTOGRAF ÇEKTILER

Huzurevi sakinleri tarafindan mutlulukla karsilanan Vali Toprak ve esi herkesin tek tek bayramini kutlayarak, kendilerine saglik, mutluluk ve huzur dileklerini ilettiler. Türkçe konusmayi tam bilmeyen bir huzurevi sakini ile görevliler araciligi ile Vali Toprak ve esi’ ne Kürtçe tesekkürlerini iletti.

Huzurevi sakini 86 yasinda devlet memuru emeklisi bir huzurevi sakini, herkese nice bayramlar dileginde bulunarak, Devlete, millete huzur ve güzellikler, insanlik ve kardeslik vermesi temennisinde bulunarak küçükleri sevmenin büyükleri bilmenin ve onlara saygi göstermenin gerekliligini dile getirdi. “Asiklar diyari, gardaslar diyari, gakkoslar diyari, dadaslar diyari hepimiz biriz” diyen Mehmet Aktas ziyaret dolayisi ile tesekkür ve minnettarligini belirtti.

Vali Toprak da ‘Bayramlarin bize getirdigi; Sevgiyi, hosgörüyü, kardesligi dalga dalga yaymak, bizi var eden yetistiren büyüklerimize olan minnettarligimizi ortaya koyabilmektir. Allah devletimize, milletimize esenlik versin, huzur versin, güzellik versin. Bu güzel bayramlar yüzü suyu hürmetine dayanismamizi, paylasmamizi, sevgimizi, kardesligimizi, hosgörümüzü Allah eksik etmesin.” dedi.

Vali Toprak ve esi huzurevi sakinlerinin istegini geri çevirmeyerek hepsi ile teker teker fotograf çektirdikten ve bayramlarini kutladiktan sonra buradan ayrildilar.