Siyaset
Giriş Tarihi : 27-12-2017 19:02   Güncelleme : 27-12-2017 19:02

Vali Kaban'dan TESKOMB Bölge Baskani Bayram'a Ziyaret

Vali Ali Kaban iadeyi ziyaretleri kapsaminda kisa adi TESKOMB olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifleri Malatya Bölge Birligi Baskani Ismet Bayram i ziyaret ederek istisare etti. Vali Kaban ziyaret esnasinda yaptigi konusmasinda kendisinin de bir esnaf çocugu oldugunu belirterek daima devletinin yaninda olduklarindan dolayi da esnaflari kutladi

Vali Kaban'dan TESKOMB Bölge Baskani Bayram'a Ziyaret

 

 

 

>>Erdem Yilmaz

Vali Kaban sözlerine söyle devam etti, "  Devletin hep yaninda olacagiz dediniz hep yaninda oldunuz.  Bugüne kadar yaptiginiz bundan sonrakinin bir güvencesi oldu. Sadece cumhuriyetimiz döneminde degil, bundan önceki dönemlerde de hep devlet ile birlikte oldunuz. Bu anlamda tarihin kaydettigi olumsuz bir örnek yoktur. Zaman, zaman bunu tekrarlama ihtiyaci duyuyoruz. Vatanin olabilmesi de, milletin bir arada olabilmesi de devletin varligindan kaim. Bu anlamda da devleti ayakta tutacagiz ki, milletimiz, vatanimiz, bayragimiz inmesin. Siz ayni zamanda vatanin, milletin ve bayraginda yanindasiniz. Bunu bir esnaf ve sanatkar çocugu olarak söylüyorum. Çünkü benimde babam esnafti.  Neler çekildigini de bilirim, O sikintilarin çözümü için degisik dönemlerde  mücadeleler verilmistir. Son dönemde esnaflarimiz için ciddi bir asama kat edildi. Çok düsük kredi meblaglarindan çok yüksek meblaglara çikti. Kredi Faizleri yüzde  47’lerden yüzde’ 4’lere kadar düstü.  Esnaf ve Zanaatkarin ayakta kalmasi gerekir. Varligi ve durusu çok önemlidir. Esnaf rahat ederse toplum rahat eder. Zira esnaf ve sanatkarin olmadigi bir toplum hakikaten karanlik içinde kalir. Bu gün Malatya’nin en büyük sivil toplum kurulusunu ziyaret ettik. Güzel çalismalara imza atiyorlar kendilerini kutluyorum ” dedi.

TESKOMB Bölge Birlik Baskani Ismet Bayram ise " Sayin valimizin ziyareti bizleri ziyadesiyle sevindirmistir. Hem esnaf çocugu olmasi bizleri daha da mutlu etmistir. Kendilerine Bölge birligimiz adina hosgeldin diyorum.  Sayin valimiz konusmalarinda çok güzel konulara temas etti. Gerçekten esnafimizin aldigi krediler çok az limit içeriyordu. Faizler yüksekti… Simdi ise hükümetimizin esnafimiza verdigi kredilerin limitleri yükseldi bir o kadar da yüzde 47’lerde olan faizler yüzde 4’lere kadar düstü. Esnaflarimiz isinde ilerisini görmeye islerini büyütmeye basladi. En düsük kredi esnaflarimizin kullandigi kredilerdir. 5 bin TL’ den 500 bin TL’ ye çikarilan kredilerden bahsediyoruz.   Gerçekten Esnafimiz lehine güzel isler gerçeklestirildi. Sayin valimizin dedigi gibi esnafimiz her daim devletimizin ve milletimizin yaninda olmustur. Bir ülkenin kalkinmasinda Zanaatkar ne kadar çok olursa ülke daha fazla kalkinir. Esnafimiz ekonomimizin bel diregidir. Bizler en büyük sivil toplum kurulusuyuz "dedi.