Malatya
Giriş Tarihi : 14-11-2017 15:51   Güncelleme : 14-11-2017 15:51

Vali Kaban’dan Oda Ziyaretleri

Vali Ali Kaban, Berberler ve Kuaförler Odasini, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odasini, Veteriner Hekimler Odasini ve AKSA Malatya Dogalgaz As.’yi ziyaret etti, bilgi aldi

Vali Kaban’dan Oda Ziyaretleri

Ilk olarak Berberler ve Kuaförler Odasi’ni ziyaret eden Vali Kaban’i Berberler ve Kuaförler Odasi Baskani Ramazan Toptas karsiladi. Baskan Ramazan Toptas yaptigi konusmada, “Malatya Berberler ve Kuaförler Odasi adina Sayin Valimize hos geldiniz diyorum.  Ben 4 yildir görevdeyim ilk defa bir valimiz ziyarette bulunuyor. Bu da bizi çok sevindirdi. Biz bin civarinda üyesi olan bir odayiz. Berber, kuaför güzellik merkezi olarak Malatya’yi güzellestiriyoruz,  Malatya insanini güzellestiriyoruz. Oda olarak egitimler, seminerler seklinde çalismalara devam ediyoruz. 550 civarinda erkek berberimiz, 200 civarinda bayan kuaförümüz, 80 civarinda güzellik merkezlerimiz var. Ayrica da fotografçilar odasina da biz bakiyoruz, 60 civarinda fotografçimiz var. Aktif bir odayiz çalisiyoruz, üyelerimiz olsun erkek berberlerimiz olsun bayan kuaförlerimiz olsun verilen egitimlerle her zaman çitayi yüksek tutarak çalismalara devam ediyoruz. Sayin Valimize esnafim adina tekrardan hos geldiniz diyorum, bizi mutlu ettiniz” dedi.

Vali Kaban da yaptigi konusmada, “Sahsinizda bütün bu odamiza kayitli olan ve olmayan ifade ettiginiz gibi insanimizi güzellestirmek için elinden gelen çabayi gösteren bütün berber, kuaför kardeslerimize sevgiyle saygiyla selamliyorum. Tabii daha önce siz büyük bir nezaketle ziyarete gelip hos geldiniz demistiniz ama yogunluktan ancak firsat bulup gelebildik. Tabii ki bu tip kuruluslarin, meslek teskilatlarinin hakikaten toplumlarin saglikli bir sekilde yoluna devam edebilmesindeki önemi yadsinamaz. Çok önemli bir görev ifa ediyorsunuz zaten ben degisik ziyaretlerim sirasinda bazen gezmeye çiktigimda çok sayida odamizin mensubu kardeslerimizle karsilastigimizda onlari ziyaret ediyorum, selamlasiyoruz. Tabii ki onlarin hepsinin bagli oldugu birimi de ziyaret etmek üzerimize bir borçtur, tekrar hepinizi sevgiyle saygiyla selamliyorum” dedi.

ÇALISMALAR HAKKINDA BILGI ALDI

Berberler ve Kuaförler Odasindan ayrilan Vali Kaban, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odasi Malatya Subesi’ne geçti. Burada Türkiye Ziraat Mühendisleri Odasi Baskani Doç. Dr. Orhan Gürbüz tarafindan karsilandi. Baskan Gürbüz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile oda faaliyet ve çalismalari hakkinda bilgiler alan Vali Kaban buradan ayrildi. Aksa Malatya Dogal Gaz Dagitim A.S.’ye ziyarette bulunan Vali Kaban burada Bölge Müdürü Sertaç Uraz tarafindan karsilandi. Sirketin yatirimlari, projeleri ve is süreçleri hakkinda bilgiler alan Vali Kaban, Bölge Müdürü Uraz ile bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrildi Son Olarak Malatya Veteriner Hekimler Odasina ziyarette bulunan Vali Kaban burada Baskan Ertugrul Özdemer tarafindan karsilandi. Baskan Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile oda faaliyet ve çalismalari hakkinda bilgiler alan Vali Kaban, yapmis olduklari çalismalar ile ilgili basarilar dileyerek buradan ayrildi.