Malatya
Giriş Tarihi : 02-01-2013 11:06   Güncelleme : 02-01-2013 11:06

Vagon onarim fabrikasi ihale edilecek

Hükümet, 2013 yili için ilk özellestirme ilanini Malatya'daki atil vaziyette bekleyen Vagon Onarim Fabrikasi için yapti.

Vagon onarim fabrikasi ihale edilecek
Malatya'da satisi uzun yillardan beri yapilamayan ve özellestirilmesinde talipli çikmayan Vagon Onarim Fabrikasi alani, Özellestirme Idaresi Baskanligi tarafindan yeniden ihaleye çikartildi.
Özellestirme Idaresi Baskanligi’ndan alinan bilgiye göre, Malatya’da insaat çalismalari 1989 yilinda durdurulan ve o günden bugüne kadar yapilmis olan binalari ile birlikte atil vaziyette bekletilen Vagon Onarim Fabrikasi alani 6 ayri tasinmaz halinde satisa sunuldu. Toplam 6 tasinmazin sahip oldugu alan 574 bin 680 metrekare olarak belirtildi. Buna göre, tasinmazlar üzerinde bulunan varliklar ile birlikte satis yöntemi ve pazarlik usulü uygulanmak suretiyle 4046 sayili Özellestirme Uygulamalari Hakkinda Kanun hükümleri çerçevesinde özellestirilmek üzere her biri ayri olarak ihale edilecek. Ihaleler, pazarlik usulü ile gerçeklestirilecek. Ihale Komisyonu’nca gerekli görüldügü takdirde ihaleler, pazarlik görüsmesine devam edilen teklif sahiplerinin katilimi ile açik artirma suretiyle sonuçlandirilabilecek. Satisa konu tasinmazlardan birine teklif verilebilecegi gibi birbiriyle iliskilendirilmeden birden fazla tasinmaz için de teklif verilebilecek. Verilen teklifler herhangi bir sart içermeyecek. Ihalelere katilabilmek için her bir tasinmaz için ayri olmak üzere sartnamesinin alinmasi ve tekliflerin alinmasi gerekiyor.

IMAR PLANI DEGISMISTI

Bu arada, Vagon Onarim Fabrikasi’nin imar plani Özellestirme Yüksek Kurulu tarafindan Temmuz 2012’de degistirilerek, tesisin sahip oldugu alan “Sanayi ve Depolama Alani” (E: 1.00; Hmax: Teknolojinin Gerektirdigi Yükseklik) olarak degistirilmisti.
Vagon Onarim Fabrikasi’nin mülkiyeti Sümer Holding A.S.’de bulunuyor. Ihale için son teklif verme süresi ise 7 Subat 2013 olarak bildirildi.