Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
30 HAZİRAN Perşembe 19:54
Advert

Advert

Uzunpınar Yeni Eserleriyle Okuyucuyla Buluşacak

Aşiret Düğünü (Törenin Aşk Gözü Kördür) isimli çalışmasıyla takdir toplayan Yazar Cafer Uzunpınar üstünde çalıştığı “Hırsızlık Okulu” ve “Azap Oteli” adlı iki yeni eserini daha okuyucuyla buluşturmayı planlıyor…

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 02-08-2021 13:02   Güncelleme : 02-08-2021 13:02
Uzunpınar Yeni Eserleriyle Okuyucuyla Buluşacak

Okuyucu ile “Aşiret Düğünü” adlı senaryo ile buluşan ve tek olgunun yaşanmış gerçeklik olduğu savunan ve benimseyen Yazar Cafer Uzunpınar üstünde çalıştığı “Hırsızlık Okulu” ve “Azap Oteli” adlı iki yeni eserini daha okuyucuyla buluşturmanın heyecanını yaşıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Uzunpınar, “Şuan “Hırsızlık Okulu” ve “Azap Oteli” isminde iki kitabım editör de yakında yayınlanacak. Hırsızlık Okulu:  Malatya’daki aşiretlerin bir aşiret köyünde Deli İsmail isminde birisinin 1925’ de işsiz gençler için açtığı bir okuldur. Yazılı bir müftedatı olmayan bu okulun eğitimi ve öğretimi Deli İsmail dediğimiz kişinin kafasında şekillenmektedir.  Azap Oteli (Hacla Aldatmak) : Hacda yaşanan olumsuzlukları, çıkarcılığı, sahtekarlığı ve israfı anlatmaktadır. Aşiret Düğünü kitabım da yaşanmış gerçek bir hikâye ürünüdür. Gerçek dışı ve hayal mahsulü olan eserlere yanaşmıyorum. Diğer eserlerimden de kısaca bahsedecek olursak ikinci senaryo eserim yaşanmış gerçek tarihi bir olaydan alınan “Deli Kudurunca”dır. Ayrıca roman, eleştiri ve araştırma formatında da Ben ve Gizli El adlı çalışmam mevcut. Çıkacak olan kitaplarımla okuyucularıma keyifli okumalar diliyorum.” şeklinde konuştu. 

 CAFER UZUNPINAR KİMDİR?

1954 yılında doğan ve Ankara nüfusuna kayıtlı olan Cafer Uzunpınar Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nün Fen bölümünden mezun oldu. Daha sonra Fizik dalında “Lisans” eğitimini tamamlayan ve Milli Güvenlik Akademisini bitiren Uzunpınar  uluslararası ve ulusal kamu kurum ve kuruluştan birçok başarı sertifikası aldı. Yazar, birçok kamu kurumunda üst düzeyde yöneticilik yaptıktan sonra T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğinden emekli oldu. Ayrıca yazar “Türk Asrında Azerbaycan” dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Bu dergide yazılar yazdı. Yazarın çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makaleleri mevcut. Bunlardan bazıları “Bilinmeyen Bir Mücadele”, “Kuran Kayası”, “Türkler de Ağlar” gibi!

Hanife Yiğit – Özel Haber

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR
Selçuk Karaduman 11 ay önce
Sayın Cafer UZUNPINAR'ın okuyucusuyum. Konuları çok nezih tarzda kaleme alarak okuyucu ile paylaşıyor. Son kitabı olan "Aşiret Düğünü'nü" okudum. Bölgede yaşanmış olaylardan esinlenilmiş ve okuyucuya aktarılmış. Kendisini kutlarım.
Selçuk KARADUMAN
Ömer Gül 11 ay önce
Tebrikler Yüreğinize kaleminize ve Emeğinize sağlık.