Asayiş
Giriş Tarihi : 15-01-2016 13:24   Güncelleme : 15-01-2016 13:24

Uyusturucu Tacirlerine Geçit Yok!

Malatya'da uyusturucu madde ticareti yapan sahislara yönelik polis tarafindan yapilan operasyonda çok sayida uyusturucu maddesi ele geçirilirken, 17 kisi tutuklandi

Uyusturucu Tacirlerine Geçit Yok!


Malatya Emniyet Müdürlügü Uyusturucu ile Mücadele Sube Müdürlügü görevlilerince, Malatya genelinde bir aylik süreçte uyusturucu madde ticareti yapan ve torbaci olarak tabir edilen sokak saticilarina yönelik operasyon düzenlendi.

Konuyla ilgili Malatya Valiliginden yapilan yazili açiklamada, Malatya genelinde 17 yakalama yapildigi, yakalanan sahislarda 150 kilo 441 gram uyusturucu esrar maddesi, 656 adet uyarici nitelikli ecstasy hap ve 474 gram metamfetamin maddesinin ele geçirildigi belirtildi.
Olaylarla ilgili 34 süpheli sahis hakkinda adli islem yapildigi, adli makamlara sevk edilen süpheli sahislardan 4'ünün hakkinda adli kontrol hükümlerinin uygulandigi, 17 süpheli sahsin ise tutuklandigi bildirildi.

Açiklamanin devaminda, Malatya genelinde uyusturucu madde ve uyusturucu madde tacirlerine yönelik mücadelenin devam edecegi ifade edildi.