Asayiş
Giriş Tarihi : 12-06-2013 16:55   Güncelleme : 12-06-2013 16:55

Uyusturucu operasyonunda 22 kisi gözaltin alindi

Malatya’da sokakta uyusturucu madde satisi yapanlara yönelik gerçeklestirilen operasyonda 22 kisi gözaltina alindi

Uyusturucu operasyonunda 22 kisi gözaltin alindi

Malatya Emniyet Müdürlügü kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Subesi, sokak saticilarina yönelik 8 aylik çalismanin ardindan 250 polisle operasyon düzenledi. Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Subesi ekiplerine Özel Harekat ve çevik Kuvvet polislerinin de takviye olarak destek verdigi operasyonda, il merkezindeki birahane ve eglence merkezlerinin bulundugu Malatya Eglence merkezi ile bazi isyeri ve evlere baskin düzenlendi. Operasyonda narkotik köpekleri de kullanildi. Operasyonda birahanelerin bulundugu Is merkezindeki bos dükkan ve zulalarda satisa hazir vaziyette bekletilen esrar maddeleri ele geçirildi. Is merkezinin balkon kisimlarinda ekilmis vaziyette kenevir bitkisi de ele geçirildi. Evlere düzenlenen baskinlarda yine çok sayida satisa hazir hale getirilmis esrar paketleri elde edilirken, yine ekilmis vaziyette kenevir bitkisi de ele geçirildi.
Operasyon sonucunda Malatya il merkezinde 20, Sivas’ta 1 ve Gaziantep’te ise 1 süpheli olmak üzere toplam 22 süpheli gözaltina alindi. Süphelilerden birisinin kadin oldugu ögrenildi.
Operasyonlarda satisa hazir vaziyette 281 paket içerisinde 1 kilogram 700 gram esrar ile birlikte yine yapilan aramalar da 1 kilogram 524 gram olmak üzere toplam 3 kilo 224 gram esrar maddesi ele geçirildi. Aramalarda balkon diplerine ve çiçek saksisi içerisinde yetistirilen 56 kök kenevir bitkisi, 1 adet esrar maddesi tartiminda kullanilan terazi, 2 adet uyusturucu madde içmekte kullanilan kova tabir edilen düzenek ve 10 adet tabanca fisegi ele geçirildi.
Sorusturma sürecinde Malatya’daki eglence mekanlarinda satisa sunulmak üzere getirildigi tespit edilen 33 kilo 752 gram esrar maddesi de ele geçirilerek, bu olayla ilgili olarak da gözaltina alinan 1 kisinin tutuklandigi belirtildi.
Sorusturma devam ediyor