Asayiş
Giriş Tarihi : 22-08-2014 12:03   Güncelleme : 22-08-2014 12:03

Uyusturucu duvar yazilarina yansidi!

Son zamanlarda Türkiye kamuoyunun gündemine oturan uyusturucu madde kullanimi Malatya’da da sicakligini korudu. Cezmi Kartay Mahallesinde bulunan bazi parkta, parkin duvarina yazilan yazilar olayin boyutunu gün yüzüne çikartti

Uyusturucu duvar yazilarina yansidi!

Son günlerde artan uyusturucu kullanimi, toplumsal hayati iyiden iyiye tehdit eder oldu. Uyusturucunun sektörlestigi bir sistemde, sektörün en sadik müsterisi yalnizlasan gençler olarak dikkati çekti.

Toplumu ve aileleri yumagina düsüren uyusturucu bagimliligi, kapanina düsen gençleri hem ailesinden hem toplumdan hem de sagligindan etti. Cezmi Kartay Mahallesinde bulunan bazi parkta parkin duvarlarina yazilan sözler olayin boyutun gün yüzüne çikartti. Park duvarlarina yazilan, “Aksam duman, sabah duman, gece duman” yazisinin yaninda parkta uyusturucu kullanimi atiklarina rastlanildi. 

Sonsöz gazetesine konusan mahalle sakinleri, sunlari ileri sürdü: “Aksamlari genelde geliyorlar. Çevredeki tekstil atölyelerinde çalisanlar genelde buraya gelip oturuyor. Aralarindan bazilari pet sise topluyor ve esrar kullanmaya basliyorlar. Kova diyorlar bu yönteme. Gençlerin gözümüzün önünde zehirlenmesi çok zorumuza gidiyor ve bizleri üzüyor. Mahalleliler bu durumdan rahatsiz. Yetkililer konuya daha duyarli olsun. Gece geç saatlere kadar bu parkta ates yakiyorlar ve madde kullaniyorlar. Çocuklarimizi disariya çikaramiyoruz. Marketimizin deposu bu parka yakin. Market için mal almaya geldigim zaman bizim depo elemanlarinin anlattiklari içimi acitiyor. Abi diyorlar burada gençler hep uyusturucu kullaniyor ve saticilar çok fazla. Simdi küçük yasta çocugu çevirip uyusturucu maddeleri sorsan esrarindan Bonzai’sine kadar hepsini sana sayarlar.”

Parka yakin oturan Ersin Payan ise, sunlari öne sürdü: “Genelde okul zamanlarinda buralara çok geliyorlar. Yazin pek yok ama okul vaktinde buralara hem torbacilar hem de kullanicilar geliyor. Polisler ne kadar denetlese de saatlerini bildikleri için pek rahat davraniyorlar. Daha fazla denetimin yapilmasi gerekiyor.” 


<<REMZI ÇATAK