Spor
Giriş Tarihi : 27-10-2021 15:40   Güncelleme : 27-10-2021 15:47

Üstündağ’a Hemşeri Desteği

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına yeniden seçilen Akif Üstündağ’a Malatya’dan tebrik yağıyor.

Üstündağ’a Hemşeri Desteği

Türkiye Voleybol Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu'na tek aday giren Mehmet Akif Üstündağ, yeniden başkanlığa getirildi.

Mehmet Akif Üstündağ yeniden Voleybol Federasyonu Başkanlığı'na seçildi. Yapılan seçimde kullanılan 164 oyun 159'unu alarak yeniden başkan seçilen Üstündağ başkanlığındaki federasyonun yönetim kurulunda yer alan isimler Alper Sedat Aslandaş, Ahmet Göksu, Selahattin Süleymanoğlu, Bahar Mert, Ayşe Nihan Salkaya, Suat Baylan, Mustafa Alpaslan, Metin Mengüç, Ersin Yılmaz, Ergün Güler, Yavuz Ölken, Kazım Şahin Gürkan, Bülend Atalar, Ali Osman Özdemir oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına yeniden seçilen Akif Üstündağ’a Malatya’dan tebrik yağıyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına Malatyalı olan Akif Üstündağ 5. Olağan Genel Kurula tek aday olarak katıldı ve delegeler tarafından yeniden başkanlık görevine getirildi.

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan‘ın da delege olarak oy kullandığı seçim sonunda, hayırlı olsun dileklerinde bulunan Kayhan, “Akif Başkanımız Malatya’mızın bir değeri. Bu tarihi günde başkanımızın yanında olmak bizi çok mutlu etti. Hayırlı olsun” dedi.

Bu arada, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığına yeniden seçilen Akif Üstündağ’a Malatya’daki hemşerileri spor taban birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarından tebrik mesajlarının yoğun olarak gönderildiği öğrenildi.

"CAMİAYA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

ürkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yeniden başkan seçildiği ve güven tazelediği için teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim buralara seçilmemiz, makam almamız, buradaki makam dediğimiz elbiseyi giymemiz çok önemli değil. Bunun hakkını vermek çok önemli. Eğer bu makam bize bir elbise gibi sunulduysa, bunun içini doldurup dolduramayacağımız önemli. Eğer biz bu camiaya layık olup bu görevi en iyi şekilde yapar, hedeflerimizi daha büyük noktalara taşırsak ne mutlu bize. Artık her turnuvada madalya hesabı yaparak bu camiaya layık olmaya çalışmamız lazım."

Başkanlığı döneminde voleyboldaki yükselişi değerlendiren Mehmet Akif Üstündağ, "Bugün geldiğimiz noktada milli takımların katıldığı her organizasyonda kürsü için mücadele eden, altyapı organizasyonuyla tüm ülkeye yayılan, lisanslı sporcu sayısını her geçen gün arttıran, sponsorların ilgi odağı haline gelmiş, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bir federasyonuz. Milli takımlarımızın başarısıyla beraber çocuklarımız voleybol oynamak istiyor. Aileler çocuklarını voleybola yönlendirmek istiyor" şeklinde konuştu.

"ÜLKEMİZİ VOLEYBOL ETRAFINDA BİRLEŞTİRDİK"

Mehmet Akif Üstündağ, "Antrenörlerimizin eğitimine büyük önem verdik. Takım sporlarında şifresiz yayın yapan tek federasyonuz. Geçen 5 sene içerisinde kulüplerimize aktardığımız sponsorluk gelirleri, kat be kat arttı. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği adına cesur adımlar attık. Bugüne kadar toplanan en yüksek seyirci sayısına ulaştık. Parklarda bahçelerde dev ekranlar kurulmasını sağlayacak kadar ülkemizi voleybol etrafında birleştirdik. Voleybol camiası olarak biz bir ateş yaktık. Biz tüm ülkenin sevdiği takımlar oluşturduk. Voleybolumuzun müsabaka sonuçlarından çok daha büyük bir gücü var. Bu gücün temeli, şeffaflıktan, emekten ve fedakarlıktan geçiyor. Hepimiz aynı takımdayız dedik. Bugün Siirt'tin köyünde yaşayan çocuklarımız da Gümüşhane'de yaylada çobanlık yapan kızlarımız da voleybol hayalleri kuruyor. Yaşadığımız bu güzellikler sayesinde kamuoyumuz da 'biz voleybol ülkesiz' diyebiliyor" ifadelerini kullandı.

PEKİ, MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ KİMDİR?

Mehmet Akif Üstündağ, 4 Şubat 1963 tarihinde Malatya'da dünyaya geldi. Orduzu Mahallesinde yaşayan Üstündağ, Köy Hizmetleri, Petrol Ofisi, Muhafızgücü ve Galatasaray'da Voleybol oynadıktan sonra antrenörlüğe başladı.

Bir dönem Türkiye Futbol Federasyonun'da da yöneticilik de yapan Üstündağ, 2016 yılında Voleybol Federasyonu'nun 16. başkanı seçilmiş ve bu tarihten beri Voleybol Federasyon Başkanlığı yapmaktadır.

>> EBUBEKİR ATİLLA