Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 10-02-2021 17:03   Güncelleme : 10-02-2021 17:03

Ürünler Sergileneceği Günü Bekliyor

Korona’nın sosyal yaşama olan olumsuz etkisinden dert yanan eser sahibi vatandaşlar yaptıkları ürünlerin koronasız günlerdeki gibi sergilenmesini bekliyor

Ürünler Sergileneceği Günü Bekliyor

Koronavirüsten önce karşımıza neredeyse her yerde çıkan ve sanatseverler başta olmak üzere ilgili kişilerce gezilen sergilerin yerini şimdi sessizlik aldı. Kurum, kuruluş ve derneklerce gerçekleştirilen sergiler korona ile etkin mücadele sürecinde yapılmazken yapılan ve sergilenmeyi bekleyen, halkla bulaşacağı günü bekleyen birçok ürün ve eser de koronasız günlerin gelmesini iple çekiyor.

Uzun süredir üretilen eserlerin sergilenememesinden dert yanan kursiyerler, öğrenciler, eser, icat ve ürün sahibi vatandaşlar “Üretilen ürünün sergi edilmesi çok güzel bir şey, çok farklı bir duygu çünkü başarınızı sergiliyorsunuz. Ama ne yazık ki korona sürecinden dolayı bulaş riskini minimum seviyeye indirmek için sergiler yapılmıyor genel anlamda. Bu nedenle üzgünüz koronanın bir an önce son bulmasını ümit ediyoruz. Bitsin ki bizde ürettiğimiz ürünleri sergileme imkânı bulabilelim. O coşkuyu yeniden yakalayabilelim, emeğimizi bu şekilde taçlandırabilelim.” şeklinde konuştu.  

Hanife Yiğit – Özel Haber