Malatya
Giriş Tarihi : 14-04-2012 11:59   Güncelleme : 14-04-2012 11:59

Üniversitede gruplasma yok

Inönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, son günlerde üniversiteyle ilgili gruplasmalarin oldugu yönünde internet medyasinda kaynagi belirsiz haberlerin servis edildigini, üniversitede insa edilen baris ve huzur ortamina gölge düsürmeye iliskin bu tip haberleri kinadigini bildirdi.

Üniversitede gruplasma yok

     Rektör Prof. Dr. Çelik, yazili açiklamasinda, üniversitenin Türkiye’de rol model kimligi kazandigini, huzurun ve akademik çalismalarin egemen oldugu, ögretim üyelerinin özgür bir ortamda kardesçe akademik faaliyetlerini yürüttügü bir dönemin yasandigini, bu kardeslik ortaminin korunmasi adina azami hassasiyet gösterildigini aktardi.

     Prof. Dr. Çelik açiklamasini söyle sürdürdü: “Bugünlerde üniversitemizle ilgili olarak gruplasmalar oldugu yönünde internet medyasinda kaynagi belirsiz haberler servis edilmektedir. Baris ve huzur ortamimiza gölge düsürmeye iliskin bu tip haberleri kiniyoruz.

     Üniversitemiz yöneticileri ve ögretim üyeleriyle ilgili akademik unvanlari ve pozisyonlari disinda herhangi bir kategorizasyon hangi amaçla uygulanirsa uygulansin kabul edilemez. Kamuoyuna saygiyla duyurulur.”