Genel
Giriş Tarihi : 12-07-2021 18:25   Güncelleme : 12-07-2021 18:25

Umut Olmaya Devam Edeceğiz

​​​​​​​Malatya Umut Kervanı Derneği Başkanı Ali Sağlık, yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle, kurban bağışı yapacaklara çağrıda bulundu. Yıldız açıklamasına Malatya’daki muhtaç aileler başta olmak üzere talep edenlere ise, Asya, Afrika, Yemen ve Filistin'deki yetimlere kurban kesip dağıtmak noktasında aracılık yapacaklarını söyledi

Umut Olmaya Devam Edeceğiz

Umut Kervanı Vakfı Malatya Temsilcisi Ali Sağlık açıklamasında şu ifadeleri kullandı. “Mübarek Kurban Bayramı 2021 yılı Kurban Bayramı yaklaşıyor her yer olduğu gibi bu yıl da kurbanlarımızı kesip önceden tespit ettiğimiz yetim muhtaç ailelere dağıtacağız inşallah. Malatya Umut Kervanı olarak kurban ibadetini yerine getirmek üzere hazırlıklarımızı tamamladık. Derneğimizin üye ve gönüllülerinin bayramın 1. gününden itibaren ekipler oluşturarak bağış yapılan Kurban etlerini dağıtmak muhtaç ailelere dağıtmak üzere ekiplerin bir günlere çalışmaları devam edecek. Pandemi salgını nedeniyle bizler de gerekli tedbirleri aldık. Hijyenik ortamda insanlarımızın kurbanlarını keseceğiz. Malatya'da Derneğimize başvurarak yardım talebinde bulunan 600'e yakın yetim ve muhtaç aile bulunmaktadır. Bu aileler 1 yıl boyunca kendilerine kurban eti ulaşmasını beklemektedir. Hayırseverlerimiz in bu noktada yardımlarını yapmalarını hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Hayırseverlerimiz in bu durumu göz önünde bulundurarak hassasiyet göstermelerini talep ediyoruz ”diye konuştu.

KURBAN BEDELLERİ ÜLKELERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Bu yıl küçükbaş kurban bedeli hakkında bilgi veren, Sağlık ; “Bu yıl küçükbaş kurban bedeli, 1.250 lira Büyükbaş kurban hisse Bedeli ise 2350 liradır. Kurban kesecek hayırseverlerimiz kendileri bizzat kurbanlarının başında durarak veya vekalet vererek derneğimiz kurban kesim yerlerinde kurbanlarını kestirebilirler. Bağışta bulunabilirler. Bağışlanacak Kurban etlerini gönüllü ekiplerimiz ile birlikte muhtaç ailelere bizzat kendileri ve ulaştırabilirler. Dolayısıyla kendileri de bu yardımlaşmanın manevi hazzını bu şekilde alabilirler. Ayrıca Umut Kervanı Vakfı aracılığı ile hayırseverlerimiz Asya, Afrika da 750 lira, Arakan'da 900 lira Yemen'de 1350 lira, Filistin'de 2800 lira karşılığında kurban vekâletleri vererek kurbanlarını kestirebilir bu ülkedeki mağdur kardeşlerimize kurban etini ulaştırabilirler. Kurbanını vekâletle kestirecek olanlara, kurban kesimini müteakip telefonlarına mesaj yoluyla ve bir hafta içinde video ile kurbanlarının kesim görüntülerini inşallah ulaştıracağız. Kurban keserek ne bağışta bulunarak veya Derneğimize vekâlet vererek kurbanını kestirecek hayırseverlerimiz Derneğimizin 0 553 703 09 24 numaralı telefonunu arayarak veya Umut Kervanı Vakfı'nın internet sitesine girerek buradan da kurban bağışlarını yapabilirler. Rabbim şimdiden kurban kesecek bütün Müslümanların kurbanlarını indinde kabul eylesin.”

A. Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz