Genel
Giriş Tarihi : 15-10-2021 17:51   Güncelleme : 15-10-2021 18:04

Umut Kervanı Umut Dağıtmaya Devam Ediyor

İnsani yardım çalışmalarına devam eden Malatya Umut Kervanı ağustos ve eylül aylarında gerçekleştirdikleri faaliyet raporunu paylaştı.  Buna göre Umut Kervanı yardıma muhtaç kişilere toplamda 41 bin 980 TL değerinde ayni ve nakdi yardım yaptı  

Umut Kervanı Umut Dağıtmaya Devam Ediyor

Malatya Umut Kervanı ağustos ve eylül aylarını içeren iki aylık faaliyet raporunu paylaştı. Açıklanan rapora göre sahadaki insani yardım çalışmalarında din, dil, ırk, yerli ve mülteci farkını gözetmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Malatya Umut Kervanı, ağustos ve eylül aylarında 41 bin 980 TL değerinde ayni ve nakdi yardım ulaştırdı. Konu ile ilgili Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, Ağustos ve Eylül ayında Afrika’da su kuyusu, su kuyusu hisse bedeli, fidan bağışı ve Arakan’a nakdi bağışı, Malatya’da ise 131 aileye; kırmızı et, ev eşyası, giyim ve alışveriş çeki olmak üzere 41 bin 980 TL değerinde ayni ve nakdi yardım ulaştırdıklarını kaydetti. Sağlık daha sonra  "Malatya Umut Kervanı olarak yetim ve muhtaç ailelere, hayırseverlerin bağışladıkları yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz. Onların yüzlerinin gülmesi hepimizi mutlu etmektedir. Malatya Umut Kervanı, hayırseverler ve yardıma muhtaç aileler arasında köprü vazifesini görmektedir. Bu gayretle, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce aileye yardım ulaştırdık. Yurt içinde; gıda, kırmızı et, ev eşyası, giyim, öğrenci bursu, alışveriş çeki, yurt dışında ise Afrika’da su kuyusu, su kuyusu hisse bedeli, Arakana Nakdi bağışı ve Fidan bağışı yardımı olmak üzere toplamda yüzlerce aileye 41 bin 980 TL değerinde yardımda bulunduk." sözlerine yer verdi.

“BİR BOT BİR MONT PROJEMİZ KAPSAMINDA ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK”

Sağlık sözlerinin devamında; “İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi görerek muhtaçlara yardım eli uzatan Umut Kervanı, "Bir Bot Bir Mont" projesi ile yetim ve muhtaç öğrencilerin kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına başladı.  "Bir Bot Bir Mont projemiz kapsamında çalışmalarımıza başladık. Proje kapsamında giydirilecek muhtaç ve yetim birçok çocuğumuz var. Hayırseverlerimizden gelecek destekler ile bu çocuklarımızın da kışa hazırlıklı girmelerine vesile olacak ve kışlarını bahara çevirmek için gayret edeceğiz. Umut Kervanı olarak bu güzel projeyi gerçekleştirmemize vesile olan hayırseverlerimize teşekkür, ederiz.” şeklinde konuştu.  

"GÜÇLENDİKÇE, YETİM VE MUHTAÇ AİLELERİMİZE YARDIMLARIMIZ ARTACAK"

Umut Kervanının güçlenip büyüdüğü ölçüde yetim ve muhtaç ailelerinde o derece yüzlerinin güleceğini kaydeden Sağlık, son olarak şöyle konuştu: "Mutluluğun yolu vicdani acıma ve duyguları körelmemiş bir toplumun varlığından geçer. Böyle bir toplum olmaya hem layık hem de mecburuz. Hayırsever ve yardıma muhtaç olan aileler arasında bir yardım ve dayanışma köprüsü olan Malatya Umut Kervanına sahip çıkalım, katkılarımızla güçlendirelim. Şunu unutmayalım ki; Umut Kervanı büyüdükçe ve güçlendikçe yetim ve muhtaçlarımızın yüzü de o oranda gülecek ve mutlu olacaklardır. Allah (Celle Celaluhu) hayırseverlerimizden razı olsun, hayırlarını kabul etsin ve mallarını kat be kat bereketlendirsin, inşallah."

 Hanife Yiğit