Malatya
Giriş Tarihi : 10-11-2017 14:59   Güncelleme : 10-11-2017 14:59

Ulasim Sorunu Çözülüyor

Hekimhan’da yogun bir sekilde yol çalismasi yapan Malatya Büyüksehir Belediyesi, ilçeye bagli 6 mahallenin daha ulasim sorununu çözüyor

Ulasim Sorunu Çözülüyor

Hekimhan’in Cecimli, Misevge, Gelengeç mahallelerini birbirine baglayan grup yolunda, yol genisletme çalismalari yapan Büyüksehir Belediyesi, Alholar, Dumlupinar, Kursunlu baglanti yolunda ise asfalt öncesi stabilize yol çalismasi yapiyor.

YOL GENISLIGI 3 METREDEN 8 METREYE ÇIKARILIYOR

10 kilometre uzunlugundaki Cecimli-Misevge-Gelengeç grup yolunu 3 metre genislikten 8 metre genisligine çikaran Büyüksehir Belediyesi, yolda altyapi ve stabilize çalismalari yapiyor.  Geçtigimiz yil genisletmesi yapilan ve 8 metre genisligine çikarilan Alholar, Dumlupinar, Kursunlu yolunda ise stabilize çalismalari tamamlandi. Asfalta hazir hale getirilen yol, gelecek yil asfaltlanacak.

BÜYÜKSEHIR BÜYÜK HIZMETLER YAPIYOR

Yapilan yol çalismalarini degerlendiren Kursunlu Mahalle Muhtari Hüseyin Gider, Hekimhan bölgesine Büyüksehir Belediyesi tarafindan büyük hizmetlerin yapildigini söyledi. Içmesuyu, kanalizasyon ve yol gibi temel sorunlarinin çözüldügüne dikkat çeken Muhtar Gider, “Birkaç küçük ihtiyacimiz haricinde acil olan bütün sorunlarimiz çözüldü. Grup yolumuzda bir araç zorla geçiyordu. Baglanti yolumuzun da bu yoldan farki yoktu. Grup yolumuzdan suan 3 tane araç yan yana geçebiliyor. 2 yolun da altyapilari büyük oranda tamamlandi. Bu çalismalarin yapilmasina öncülük eden Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’a ve Büyüksehir Belediyesi çalisanlarina tesekkür ediyorum.” dedi.