Spor
Giriş Tarihi : 10-06-2013 17:48   Güncelleme : 10-06-2013 17:48

UEFA'dan sok sike karari

Fenerbahçe ve Besiktas, sike sorusturmasi kapsaminda UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi

UEFA'dan sok sike karari

UEFA'nin resmi sitesinde yapilan açiklamada, 2011 yilindaki sike sorusturmasi kapsaminda Fenerbahçe ve Besiktas'in UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildigi belirtildi. UEFA Disiplin Kurulu, Besiktas ve Fenerbahçe hakkindaki kararlarini 24 Haziran'da açiklayacak. UEFA, Fenerbahçe Kulübü ve 5 yöneticisi hakkinda da sorusturma açildigini bildirdi.

Bu arada Fenerbahçe Kulübü, konuyla ilgili olarak Kamuyu Aydinlatma Platformu (KAP)'nda bir açiklama yapti. Sari-lacivertli kulübün açiklamasi söyle: "UEFA Disiplin Müfettisinin 2011 yilinda açilan dosyaya iliskin hiçbir savunma ve delilin yer almadigi, çesitli kaynaklardan alinmis iddia dayanaklari ile tanzim edilmis raporu tarafimiza ulasmis olup sonuç kisminda,

1) Baskanimiz Sayin Aziz Yildirim ve Yöneticilerimiz Sayin Alaeddin Yildirim, Sayin Mehmet Sekip Mosturoglu, Sayin Ilhan Yüksel Eksioglu(Kulüp YK Üyesi) ve Sayin Cemil Turhan'in disiplin ihlali isledikleri (Disiplin Düzenlemesi Madde 5) iddia edilmekte,

2) Anilan yöneticilerimiz için futbol faaliyetleri konusunda hak mahrumiyeti talep edilmekte,

3) Kulübümüzün dogrudan veya dolayli olarak maç sonucuna etki edecek eylemde bulundugu iddia edilmekte,

4) Anilan sebeplerle Kulübümüzün gelecek 2 sezon UEFA müsabakalarindan men edilmesi talep edilmektedir.

Ayni yazida konuya iliskin savunmamizin 20.06.2013 tarihine kadar sunulmasi istenerek, UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulu'nun 22.06.2013 tarihli toplantisinda konuyu degerlendirecegi ifade edilmektedir.

UEFA Müfettisinin söz konusu iddia ve taleplerine karsilik Kulübümüzce ek belge ve ek süre talebinde bulunulmakta olup ayrica UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulunda durusma talep edilmektedir"