Malatya
Giriş Tarihi : 02-04-2017 19:22   Güncelleme : 02-04-2017 19:22

“Türkiye'nin Yol Haritasi Belirlenecek”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, 16 Nisan’da gerçeklestirilecek olan referandum kapsaminda Özsan Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu, Basharik Mahallesi’nde düzenlenen toplantida ise vatandaslarla bir araya geldi. Sahin, “16 Nisan, bizden sonraki nesillerimize emanet edecegimiz bu güzel ülkenin yeni bastan yol haritasini belirleyecek olan bir seçimdir” dedi

“Türkiye'nin Yol Haritasi Belirlenecek”

Ak parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, 16 Nisan’da gerçeklestirilecek olan referandum kapsaminda Özsan Sanayi Sitesi’ne ve Basharik Mahallesi’nde düzenlenen toplantiya katildi. Sahin Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat ve partililerle birlikte Özsan Sanayi Sitesi’ndeki esnaflari ziyaret etti. Tek tek esnaflari gezen Sahin, 16 Nisan’da esnaflardan güçlü bir destek beklediklerini ifade etti.

“KAYNASITIRMA VE MILLI BIRLIK VE BERABERLIGI ESAS OLAN BIR DILI GELISTIRIYORUZ”

Milletvekili Sahin daha sonra Battalgazi Ilçesi’ne bagli Basharik Mahallesi’nde düzenlenen mahalle toplantisina katildi. Toplantida konusan Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, 16 Nisan’da gerçeklestirilecek olan referandumun Türkiye’nin gelecegi açisindan büyük önem tasidigina dikkat çekti. AK Parti’nin 12’nci seçimini geçirecegini animsatan Gürkan, sunlari söyledi: "Referandumda sandik basina gidecegiz ve irademizi belirleyecegiz. Buradaki anayasa degisikligi bütüncüllügü esas aliyor. Kucaklamayi, söylem dili olarak ötekilestirme degil bütünlestirme, kaynastirma, mili birlik ve beraberligi esas alan bir söylem dili gelisiyor.”

“HER OY, ÜLKE ÜZERINDE OYNANMAK ISTENEN OYUNLARI BOZACAK”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin ise 16 Nisan’daki referandumun Türkiye için dönüm noktasi oldugunu belirtti. Sahin, referandumun gelecek nesiller için önemli olduguna deginerek, “Türkiye’nin yeni bastan yol haritasi belirlenecek. Onun için mutlaka sandiga gidelim, sandiga herkesi götürelim. Burada vereceginiz her oy, kesinlikle ülke üzerinde oynanmak istenen oyunlari bozacaktir” dedi. Yeni sistemle tikanan gidisatin önünü açacaklarini kaydeden Sahin, “Bu seçim bizim, sizin degil, bizlerin ve sizlerin nesilleri olan, bu ülkenin asli sahipleri olan gençlerimizin gelecegini belirleyecegimiz bir referandum. Bir milletvekili, belediye, muhtar, belediye meclis üyesi seçimi degil, 80, 90, 100 yildir bu ülkede hayatini sürdürmeye çalisan demokratik, sosyal, hukuk devletinde yapilamayanlari, tikanan gidisatin önünü açmak için 18 maddelik bir düzenleme yapiyoruz. Bu 18 maddeyle alakali sorun muhalefete ‘neye karsisiniz?’ bir tek cümle söyleyemiyorlar. Milletin iradesinin üzerinde baska bir otoritenin olmamasi için bu degisiklige gerek vardi. Milletimizin dua ve destekleriyle 16 Nisan’da milletimiz kendi iradesine ipotek koymak isteyenlere ders verecek” diye konustu.