Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-05-2013 11:01   Güncelleme : 14-05-2013 11:01

”Türkiye’nin bölgesinde büyük hedefleri var“

Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Malatya Sube Baskani Mehmet Balin,”Türkiye’nin bölgesinde büyük hedefleri var. Bu hedeflere ulasmamiz için bazi güçler engel olmaya çalisiyorlar. Bu güçleri birlik ve beraberlikle bertaraf etmemiz gerekiyor. Baris sürecini birlik ve beraberlikle atlatacagiz” dedi

”Türkiye’nin bölgesinde büyük hedefleri var“
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi (ESOB) yöneticileri ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi kefalet kooperatifi (ESKKK) Baskani Ali Evren, MÜSIAD) Malatya Sube Baskani Mehmet Balin’e ‘hayirli olsun’ ziyareti gerçeklestirdi.
Ziyarette konusan MÜSIAD Malatya Sube Baskani Mehmet Balin,”Sivil toplum örgütleri olarak bizler iç içe olan kuruluslariz. Sevket bey, biz ana olacagiyiz dedi. Ortak projelerde her zaman birlikte çalismaya haziriz” ifadelerini kullandi.
Balin, “Türkiye’de huzurun ve barisin olmasi gerekir. Türkiye’nin bölgesinde büyük hedefleri var. Bu hedeflere ulasmamiz için bazi güçler engel olmaya çalisiyorlar. Bu güçleri birlik ve beraberlikle bertaraf etmemiz gerekiyor. Baris sürecini birlik ve beraberlikle atlatacagiz” dedi.
ESOB Baskani Sevket Keskin ise, “Ülkemizin disa açilmasi için is adamlarimizin basarili çalismalarini görüyoruz” diyerek, baris sürecine de temas etti. Keskin, “Geçenlerde Van bölgesini gezdigimiz zaman gördük ki, insanlarimiz suya susamis gibi barisa susamis. Esnafi da sanayicisi ve bos gezen vatandas da bu sürecin basarili sekilde tamamlanmasini bekliyor” diyerek, Reyhanli’daki menfur saldiriya da temas etti. Sevket keskin, “ Reyhanli’daki vahseti insanlik disi olarak görüyoruz. Selamet içerisinde atlatacagimiza inaniyorum” ifadelerini kullandi.
ESKKK Baskani Ali Evren de, “MÜSIAD’i yakindan takip ediyor. Genel baskaninizin dedigi gibi, ülkesini vatanini seven insanlarin yer aldigi bu sivil toplum kurulusumuz, insanlara is ve as temin ediyor”dedi.