Siyaset
Giriş Tarihi : 19-01-2021 16:58   Güncelleme : 19-01-2021 16:58

Türkiye Değişim Partisi Teşkilatlanması Sürüyor

20 Aralık 2020 tarihinde Genel Başkan Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) kuruluş sürecinden sonra teşkilatlanma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Partinin   Malatya ayağında da teşkilatlanma süreci sona erdi.

Türkiye Değişim Partisi Teşkilatlanması Sürüyor

Genel Başkan Mustafa Sarıgül liderliğinde 20 Aralık 2020 tarihinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) kuruluş sürecinden sonra teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.  Türkiye Değişim Partisi 54 ilde iktidara hazırlık merkezi kuruluş sürecinde Malatya İl Başkanlığı kuruluşunu da tamamladı. Malatya’da İl Başkanlığına atanan İş İnsanı Ramazan Akbudak tarafından oluşturulan yönetim istişare ve tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Malatya İl Başkanlığı ile birlikte İlçe Teşkilatlanma sürecini tamamlayan Türkiye Değişim Partisi, 13 ilçe başkanı ile birlikte İl Yönetiminin katıldığı toplantıda bir araya geldi. Tanışma ve istişare toplantısında partililerle bir araya gelen Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ramazan Akbudak, "Türkiye Değişim Partisi olarak, hudut ve bayrak birliği diyen herkesin başımızın üstünde yeri var. 20 yıldır mevcut hükümet yoruldu. Ayrıca 20 yıl bizler olsaydık bizde yorulurduk. Onun için Türkiye'nin değişime ihtiyacı vardır ve  buda Türkiye Değişim Partisiyle gerçekleşecektir" dedi.

İKTİDARA HAZIRLIK SÜRECİ 54 İLDE TAMAMLANDI

 Malatya’da gerçekleştirilen tanışma toplantısına Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Soner Gökçe’de katıldı. Partililerle bir araya gelen Gökçe, İl Başkanlığı yönetimi ile birlikte İlçe Başkanlarıyla istişarelerde bulundu. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Soner Gökçe, iktidara yürüyüş çalışmaları kapsamında kısa süre önce Genel Başkan Mustafa Sarıgül liderliğinde partiyi kurduktan sonra İl Başkanlıkları ve İlçe Başkanlığı teşkilatlanma, iktidara hazırlık sürecini 54 ilde tamamladıklarını belirtti.

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanlığına İş İnsanı Ramazan Akbudak’ın atanmasından sonra oluşturulan İl Başkanlığı yönetiminde, Cumhuriyet Halk Partisi Battalgazi İlçesi eski İlçe Başkanı Bahattin Öner’de yer aldı. Öte yandan Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanlığı kuruluş belgesini, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Soner Gökçe, Malatya İl Başkanlığına atanan Ramazan Akbudak'a teslim etti.

Hanife Yiğit