Malatya
Giriş Tarihi : 20-11-2021 17:06   Güncelleme : 20-11-2021 17:06

Türk Yerel Hizmet Sen Doğan’ dan Yana Oyunu Kullandı

Türk Yerel Hizmet Sen Malatya Şube Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.   Türk Yerel Hizmet Sen Malatya Şubesinde tek liste ile gerçekleşen seçimde Başkanlığa Hüseyin Doğan seçildi

Türk Yerel Hizmet Sen Doğan’ dan Yana Oyunu Kullandı

Öğretmenevi Toplantı Salonunda Türk Yerel Hizmet Sen Malatya Şube Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Cevdet Atalan, MHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Veysel Karaçay, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Uygun, Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Cumali Sevim, Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin, TÜRKAV Malatya İl Başkanı Muhsin Yiğit, MHP Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Vahap Murat ve davetliler katıldı.

Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Cumali Sevim’in divan başkanlığı yaptığı genel kurulda Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreter yardımcısı Cevdet Atalan yaptığı konuşmada genel kurulun hayırlı olmasını temenni ederek yeni yönetime başarılar diledi. Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Uygun ise “1992 yılından itibaren faaliyet gösteren sendikalarının memurun hakkını korumak için çalışıyor. Önce kendimiz için mücadele edeceğiz derken çocuklarımızı örf ve adetlerimize göre hayırlı evlatlar olarak yetiştireceğiz. Hangi şartlarda olursa olsun aldığımız maaşın, yediğimiz ekmeğin hakkını vereceğiz. En önemli unsur ülkemiz için çalışacağız. Vatan ve bayrak için mücadele edeceğiz. Bunları yapabilmek idealleri, misyonu, vizyonu olan bir sendikadan geçer. İşte bu sendika Türk Yerel Hizmet Sen’dir. Arkadaşlarım, dostlarım sizler doğru yerdesiniz. Çünkü siz kamusenlisiniz. Söyleriz bildiğimizi, inandığımızı, güzeli, doğruyu, söyleriz inananlar gelsin peşimizden vallahi de billahi de dönmeyiz sözümüzden. Yolumuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından genel kurulda seçime geçildi. Mevcut Başkan Dilaver Sarıcının aday olmadığı seçimlerde Hüseyin Doğan sunulan tek liste ile Başkanlığa seçildi. Hüseyin Doğan başkanlığında oluşan yeni yönetim kuruluna Emir Ömer Köse, Nuran Özdağlar, Hamit Bayraktar, Ömer Süslü, Cengiz Paşahan ve Cafer Arıkan seçildi.  

 Seçim sonrası açıklamalarda bulunan Hüseyin Doğan şunları kaydetti: “Bugün 7. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Kurulumuzn başta Malatya olmak üzere ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Mazbatayı aldıktan sonra hedeflerimiz çalışan memur arkadaşlarımızın ortak menfaatlerini, özlük haklarını daha üst seviyelere çıkarmak için inşallah mücadele içinde olacağız. Güzel, verimli bir ekibimiz var inşallah bu ekiple hareket edip sonuca varacağız.”

 

 Hanife Yiğit