Malatya
Giriş Tarihi : 15-12-2016 18:54   Güncelleme : 15-12-2016 18:54

TÜRK-IS’ten Polise ‘Destek’ Ziyareti

TÜRK-IS Il temsilciligi ve Bagli Mahalli sendikalar, Il Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’i makaminda ziyaret ederek Geçtigimiz günlerde ülkeyi yasa bogan Besiktas Bursa maçinda meydana gelen terör olayinda hayatini kaybeden sehit polisler için hem terörü kinadi hem de bassagligi diledi

TÜRK-IS’ten Polise ‘Destek’ Ziyareti

>> Kayhan Inceoglu

TÜRK-IS Mahalli sendikalar adina TÜRK-IS Il temsilcisi Nurettin Öndes yaptigi konusmada;  “10 aralik 2016 cumartesi günü bir futbol müsabakasi sonrasi meydana gelen terör eylemleri, bu eylemler sonucu sivil- polis sehitler vermemiz ve onlarca insanimizin yaralanmasi emekçiler olarak bizleri derinden yaralamistir.

 

“ÜZÜNTÜMÜZ KELIMELERLE IFADE EDILMEYECEK KADAR BÜYÜKTÜR”

 

Uzun bir süreden beri devletimizi ve milletimizi bölgesel ve küresel bir aktör hedefinden saptirmak, istikrarsizlastirmak ve “ uydu devlet “ haline getirmek için çok cepheli bir savasa maruz kaldigimiz gün gibi asikârdir.  Çok cepheli savasa topyekün mücadele vermek bir yükümlülük ve zorunluluktur.  Emekçiler olarak her zaman oldugu gibi bu günde devletimizi koruma ve yilmadan bezmeden büyük fedakarlikla görev yapan polisimizi ve güvenlik güçlerimizi destekleme karaliligimizi bir kez daha açikça kamuoyu önünde ifade ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olarak hedeflerimize dogru kararli adimlarla yürürken boyun egmeyecegiz, diz çökmeyecegiz ve vazgeçmeyecegiz.  Güçlü millet, güçlü devlet olmakta kararliyiz. Küresel güçlerin ve içerdeki taseronlarinin ülkemizi istikrarsizlastirmak için terör örgütlerini bir araç olarak kullandiklarinin farkindayiz. Oyuna gelmeyecegiz.  Ideolojisi, amaci ne olursa olsun terörün her türlüsünü siddetle lanetliyoruz. Vatanimiz, milletimiz ve bayragimiz için can veren sehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine, yakinlarina ve milletimize bassagligi, yaralilarimiza da acil sifalar diliyoruz. “ Ifadelerini kullandi.

 

Ziyaret sonrasi TÜRK-IS Mahalli Sendikalar adina TÜRK- IS il Temsilcisi Nurettin Öndes Malatya Il Emniyet Müdür Dr. Ömer Urhal a Kuran-i Kerim ve Türk Bayragi Hediye etti.