Genel
Giriş Tarihi : 04-10-2021 12:17   Güncelleme : 04-10-2021 12:17

Türk Haber Sen Seçimini Yaptı

Türk Haber Sen Malatya Şubesi tarafından Malatya Öğretmenevinde Genel Kurul yapıldı. Yapılan genel kurul seçiminde ise Yönetim, Denetim ve Üst Kurul’da görev alacak yeni yönetim belirlendi.

Türk Haber Sen Seçimini Yaptı

Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı. İlk olarak söz alan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı konuşmasında ; Sendikacılığın şerefli bir meslek olduğunu ifade ederek şöyle konuştu,“Bu şerefli ve onurlu meslekte dik durmak herkesin harcı değildir. Sizler Kamu-Sen’e bağlı sendika temsilcileri olarak dik duruşunuzu fazlasıyla sergilediğiniz. Bizler de bundan sonraki süreçte Milliyetçi Hareket Partisi olarak ne zaman sıkıntıya düşseniz bize ne zaman ihtiyacınız olsa sizlerin yanında fazlasıyla olmaya devam edeceğiz. Şu an Geldiğimiz noktada kamu-sen ile olan bütün teşkilatlarımızla bu bağı daha da güçlendirerek devam etmek istiyoruz. Bizler parti olarak, yerelde, Türkiye'de ve dünyada bu siyaseti anlatmak zorundayız. İyi anlatıp oluşabilecek bir seçimde sayı genel başkanımızın elini daha güçlü etmek altına Milliyetçi Hareket Partisi'nin mecliste güçlü bir hale getireceğiz. Bunun için sizlere çok büyük görevler düşüyor. Sizlerin desteğiniz ve yardımınız gerekiyor. Bizler her zaman sizin yanınızda olduğumuz gibi sizlerin ile genel başkanımızın yanında olacağından hiç şüphemiz yoktur. Bu görevin hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.”

Türk Haber Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Sülü konuşmasında ise sendikanın Malatya özelinde kuruluş sürecini değerlendirerek; “2020 yılında Sayın genel Başkanım emri üzerine 2007'de 4 Kasım’da şubemizin açılma kararını verdik. O günden bugüne kadar açılışını maalesef pandemi dolayısıyla gerçekleştiremedik. Bu bir eksiklik değildi ama şartlar onu gerektiriyordu. Bugün kongresini yaptığımız Türk Haber -Sen şube başkanlığını yaptığım bu onurlu görevde sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bir aileyiz biz bir aileyiz. Biz duruşumuzu Devlet Bey'i temsil eden ve Devlet beyin temsil ettiği insanlardan temsil gücümüz alıyoruz. Onlardan Allah razı olsun. Bugüne kadar bana her türlü destekleri bana güç ve kuvvet vermiştir. Sendikacılık bir gönül işidir. Bu yıl yapılan memur toplu sözleşmelerinde malum Sendikanın istediğimiz talepleri vermediği için biz orayı terk ettik. Burada hepimiz memuruz. Neler için terk ettiğimizi hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz. Biz birlik beraberlik ve dirlik içinde olacağız. Şahsımız değil hepimiz için, ülkemiz için, bekamız için beraber olacağız. Biz bir aileyiz. Beraberliğimize dirliğimizi bozmayacağız. Şahsi menfaatlerimizi düşünmeyeceğiz. Güçlü iri ve diri olacağız” ifadelerini kullandı.

A.Vahap Kaygusuz – A.Nihat Yavuz