Spor
Giriş Tarihi : 07-07-2017 16:31   Güncelleme : 07-07-2017 16:31

“Türk Futbolunda Radikal Kararlar Alinmali”

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Ertugrul Saglam, takim çalistirmadigi dönemde futbolumuzu disaridan gözlemledigini ve Türk futbolunun gidisatinin hiç iyi olmadigini belirterek, "Birçok konu üzerinde çok acil radikal kararlar alinmali” dedi

“Türk Futbolunda Radikal Kararlar Alinmali”

Evkur Yeni Malatyaspor’un kamp yaptigi Bolu’da Teknik Direktör Ertugrul Saglam, samimi açiklamalarda bulundu. Kampin ilk günlerinde havanin bekledikleri gibi olmadigini söyleyen Saglam, “Maalesef iklim sartlari çok olumlu degildi burada yogun çalisma temposu için. Ama hava normale döndü. Bolu’da bekledigimiz havayi bulduk. Insallah bundan sonraki dönem daha verimli geçecek. Takima transferi yapilip da katilmayan oyuncularimiz var. Onlarin takima katilmasini bekliyoruz. Onun disinda takviye yapmayi düsündügümüz 3, 4 mevki için alinacak 5, 6 oyuncu var. Bunlarla ilgili olarak da çalismalarimiz devam ediyor” dedi.


“LIGDE KALICI OLDUGUMUZU GÖSTERECEGIZ”


Kampin güzel basladigini ve yeni gelecek oyuncularin katilimiyla daha da keyifli çalisacaklarini söyleyen basarili teknik adam, “Amacimizi herkes biliyor. Önceligimiz Malatya camiasini, taraftari mutlu edecek bir takim hazirlamak. Genel anlamda da amacimiz bu ligde kalici oldugumuzu ilk senemizde gösterip, daha sonraki dönemlerde daha büyük hedefleri kovalayacak bir takimin görüntüsünü bütün ülke ve spor kamuoyuna göstermek istiyoruz. Tabii kolay degil. Ligde birçok takim çok ciddi transferler yapti. Dolayisiyla bu takimlarla mücadele etmek kolay olmayacak. Ama çalisacagiz, çabalayacagiz, fedakârlik yapacagiz, herkes verebileceginin en iyisini verecek ve beklentileri karsilayacagiz” ifadelerini kullandi.

“ÜZERIMIZE DÜSENI YAPMALIYIZ”


Takim çalistirmadigi dönemde, Türk futbolunu disaridan çok iyi bir sekilde inceleme sansi buldugunu ifade eden Ertugrul Saglam, “Üzülerek söylemek istiyorum, insanlar bazen bulunduklari ortamdan disari çikip, o ortami disaridan gözlemlemeleri gerekiyor. Bunu yapmalarini tavsiye ediyorum. Ben 1,5 senelik dönemde bunu yaptim. Futbol ortamindan biraz disariya çiktim ve disaridan, içerisi nasil görünüyor, bunu gözlemledim. Maalesef iyi görünmüyor. Bir baska konu da, içeriden size bakis açisi nasil bunu da gözlemlemek lazim. Benim gördügüm, hakikaten Türk futbolu su anda çok iyi durumda degil. Gerek kulüplerin yönetilis tarzlari, gerek yapilari, gerek Türk futbolunu olusturan paydaslarin olayla alakali duruslar ve performanslara bakildigi zaman su kaniya variyorsun, Türk futbolunun çok acele ve radikal tedbirlerle ciddi yapilanmasi gerektigi gerçegi ortaya çikiyor. Bunu yapmak lazim. Biz de bu grubun bir parçasi olarak üzerimize düsen sorumlulugu yerine getirmek zorundayiz. Çünkü hayatimiz futbol. Bugüne kadar ne kazandiysak futboldan kazandik. Bundan sonra da hayatimiz futbolla devam edecek. Üzülerek söylemek istiyorum ki, Türk futbolunun tekrar çok ciddi olarak yapilanmasi gerekir” açiklamasini yapti.
 

“BIRÇOK SORUN VAR”

 

Saglam son olarak Türk futbolunda alinmasi gereken önlemlerin neler olduguyla ilgili olarak sorulan soruyu yanitlayarak, “Bu 1 dakikada cevaplanabilecek bir soru degil. Bunun cevabini 3 gün konussak veremeyiz. Kulüp yapilanmasi, ekonomik durum, kurumsallasma, tesislesme, yabanci sayisi gibi Türk futbolunda tekrar düzenlenmesi gereken birçok sorun var bence” diyerek sözlerini tamamladi.