Malatya
Giriş Tarihi : 10-10-2016 19:22   Güncelleme : 10-10-2016 19:22

Turizm Cazibe Merkezi’nde Çalismalar Sürüyor

Kongre ve Kültür Merkezi yaninda bulunan kerpiç evlerin Büyüksehir Belediyesine devredilmesinin ardindan, hazirlanan proje ile söz konusu alanin Turizm Cazibe Merkezine dönüstürülmesi için tadilat ve onarim çalismalari sürüyor

Turizm Cazibe Merkezi’nde  Çalismalar Sürüyor

Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir beraberinde Genel Sekreter Yardimcisi Metin Torun ile birlikte, çalismalarin yogun bir sekilde devam ettigi Turizm Cazibe Merkezinde (Kerpiç Evler) incelemelerde bulunarak, çalismalar hakkinda bilgiler aldi Fen Isleri Dairesi Baskanligi tarafindan ihalesi gerçeklestirilerek tadilatina baslanan kerpiç evlerde; iç ve dis dökülen sivalarin yeniden yapilmasi, ahsap tasiyicilarin güçlendirilmesi, elektrik ve sihhi tesisat ile çevre düzenleme ve yagmur suyu drenaj çalismalari yapilmaktadir. 

ÇAKIR ÇALISMALARI ANLATTI

Inceleme gezisi sirasinda, Malatya’ya birçok sosyal ve kültürel alan kazandirdiklarini belirten Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, “Büyüksehir Belediyesi olarak kültürel ve sosyal faaliyetlere önem veriyoruz. Belediyeciligin kültürel boyutunun o kente ve insana deger katacagina inaniyoruz. Bu amaçla baslatmis oldugunuz çalismalar neticesinde Belediye olarak Malatya’ya birçok sosyal ve kültürel alan kazandirdik. Semt Konaklari, Sanat Galerisi, Çok Amaçli Belediye Sosyal Tesisleri, Yasam ve Spor Merkezi, Nikâh Sarayi gibi birçok eseri Malatya’miza kazandirdik. Eski valilerimizden Sayin Ulvi Saran zamaninda Malatya Konaklarinin yasatilmasi, kerpiç evlerin gelecek nesillere aktarilmasi amaciyla baslatilan proje yarim kalmisti. Bu alanin Belediyemize devri ile burayi Sanat Sokagi gibi içerisinde sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenebildigi bir mekân haline getirecegiz. Bu alandaki tadilat çalismalari devam etmektedir. Tadilat çalismalari kapsaminda güçlendirme çalismalarinin yani sira iç ve dis siva yenileme çalismalari, ahsap kaplamalari devam ediyor.  Toplamda 3 milyon 500 bin lira bir harcamayla yapilmakta olan çalismalar tamamlandigi zaman bu alan Malatya’nin önemli merkezlerinden biri haline gelecek. Malatya’nin güzide güzel yerlerinden biri olacak. Yapilan çalismalar çok kaliteli bu çalismalarda emegi geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Baskan Ahmet Çakir inceleme gezisi sonrasinda tadilat çalismalarina katilan personellere tatli ikraminda bulundu.