Malatya
Giriş Tarihi : 26-08-2021 16:39   Güncelleme : 26-08-2021 16:45

Turan ve Şentürk Ailelerinin Mutlu Günü

İnönü Üniversitesi Eski Daire Başkanı, Malatya Belediye Başkan Yardımcılığı yapan, Güçyapı İnşaat Proje Müdürü Erol Turan’ın kızı Ebru ile Ziraat Bankası çalışanı Mustafa Kemal Şentürk dünya evine girdi.

Turan ve Şentürk Ailelerinin Mutlu Günü

Genç çiftin, “ Bu özel günümüzde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. ” mesajı ile yaptığı davete Malatya ve çevre illerden bürokratlar, iş insanları, daire müdürleri, kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gerçekleştirilen nikah merasimi ile genç çift bir ömür boyu beraberlik için “Evet” dedi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen törende genç çiftin nikah şahitliklerini yakın aile dostları yaptı.

Bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür eden Ebru ve Mustafa Şentürk çifti,” Hayatımızın en mutlu gününü yaşadık. Çok mutluyuz. Bu anı ölümsüzleştirmek ve gelecekte fotoğraflara baktığımızda mutluluğumuzu tazelemek için aile dostlarımızı nikahımıza davet ettik. Ve gördük ki tüm misafirlerimiz davetimize icabet ettiler. Şimdi ise nikah sonrası valizimizin içerisine kucak dolusu anılarımızı koyacağız. Hatırı sayılır ve çok değerli misafirlerimize tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi.

Nikah merasimi sonrası misafirlerini uğurlayan Mustafa Kemal Şentürk’ün ailesi, ”Evlatlarımızın bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm protokole, aile dostlarımıza ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur, ‘Evlenen, imanın yarısını tamamlamış olur, kalan yarısı hakkında ise Allah'tan korksun!’ diye. Peygamber hadisini gerçekleştiren ve yuva kuran çocuklarımıza da bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Yuva kurmak isteyen tüm gençlerimize de rabbim kolaylıklar versin. İnşallah gençlerimiz Peygamber hadisini yerine getirerek güzel bir yuva kurar.” sözlerini kullandı.

Gelin Ebru Turan’ın babası İnönü Üniversitesi Eski Daire Başkanı, Malatya Belediye Başkan Yardımcılığı yapan, Güçyapı İnşaat Proje Müdürü Erol Turan ise, ”Bu mutlu günde evlatlarımızın sevincine şahitlik ettik. Rabbim bir ömür boyu mutluluklar nasip etsin. Bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 

Ebubekir Atilla